Reklama

Światowa premiera kinowa w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Światowa premiera kinowa w Płocku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W kinie festiwalowym Audioriver 2013 pokazane zostaną cztery filmy. Wśród nich amerykańska produkcja „Girl”, która będzie miała w Płocku swoją światową premierę.

W kinie festiwalowym Audioriver 2013 pokazane zostaną cztery filmy. Wśród nich amerykańska produkcja „Girl”, która będzie miała w Płocku swoją światową premierę.

Obraz, który wyreżyserowała Kandeyce Jorden, nigdzie jeszcze nie był pokazywany. Po jego projekcji zaplanowane jest spotkanie z autorką. Patronat nad kinem festiwalowym objął dokumentalny kanał Planete +. Od 27 lipca każdego dnia obejrzeć będzie można jeden dokument przenoszący widzów w różne muzyczne światy.

Nakręcony w 2013 roku film „Girl” pierwotnie miał być opowieścią o życiu najlepszych DJ-ek. Kiedy jednak reżyserka spotkała się z DJ Sandrą Collins, postanowiła, że obraz będzie podróżą twórczyni filmu poprzez życie, którego nigdy nie przeżyła. Kandeyce Jorden pokazuje, że praca DJ-a bywa bardzo ciężka i wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Obok głównej bohaterki w filmie pojawią się także DJ Irene, DJ Rap czy Lady D.

– W tym roku bardzo mocno skupiliśmy się na wsparciu kobiet w świecie muzyki elektronicznej – powiedział rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora. – Najpierw poprzez Konferencję Muzyczną Audioriver, a teraz tą projekcją. Bardzo się cieszymy, że jako pierwsi na świecie pokażemy tę ważną produkcję


„Glastonbury: The Movie in Flashback” to brytyjski film z 2012 roku. Pięknie nakręcony dokument w reżyserii Robina Mahoneya, Matthew Salkelda i Williama Beatona przenosi widzów w środek jednego z najsłynniejszych i największych festiwali muzycznych na świecie, który już ponad 30 lat odbywa się w Wielkiej Brytanii. Podstawą obrazu był stugodzinny materiał nakręcony w 1993 roku.
Niemiecki „Full Metal Village” z 2007 roku pokazuje festiwal z perspektywy mieszkańców wsi Wacken, w której co roku odbywa się jeden z największych festiwali metalowych na świecie. Autorka przedstawia portret ludzi, których życie, na kilka dni w roku, odwraca się o 180 stopni. Dwa lata temu podczas Planete + Doc Film Festival film został wyróżniony „Nosem Chopina” dla najlepszego filmu o tematyce muzycznej.

„Shut Up and Play the Hits”, który został nakręcony w USA w 2012 roku, zamyka repertuar kina festiwalowego Audioriver. Dokument został poświęcony grupie LCD Soundsystem, która zakończyła działalność w kwietniu 2011 roku, będąc u szczytu kariery. Film pokazuje ostatni, pożegnalny koncert zespołu w nowojorskiej Madison Square Garden oraz życie lidera – Jamesa Murphy’ego po rozwiązaniu grupy. Wszystkie filmy pokazane zostaną w Novym Kinie Przedwiośnie w Płocku przy ulicy Tumskiej 5a.

Fot. Materiały prasowe organizatora

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE