Surowa kara dla Rafała Wolskiego. Długa pauza pomocnika Wisły

Surowa kara dla Rafała Wolskiego. Długa pauza pomocnika Wisły - Zdjęcie główne

foto Tomasz Miecznik

Wiadomości W 59. minucie meczu z Górnikiem Zabrze Rafał Wolski został ukarany bezpośrednią czerwoną kartką. Sędzia Daniel Stefański wyrzucił pomocnika Wisły za przebiegnięcie po plecach Erika Janży, który upadając kopnął Wolskiego w brzuch. Konsekwencje poniósł tylko zawodnik nafciarzy, a w czwartek Komisja Ligi zawiesiła pomocnika.

Zdarzenie budzi ogromne kontrowersje. Pomocnik Wisły walczył o piłkę z Erikiem Janżą na połowie Górnika Zabrze. W wyniku starcia fizycznego obrońca zabrzan upadł, a wyprostowanymi nogami kopnął Rafała Wolskiego. Pomocnik Wisły zaś nadepnął rywala.

Sędzia Daniel Stefański bez wahania pokazał Wolskiemu czerwoną kartkę, a nafciarze musieli kończyć mecz w osłabieniu. Kilka minut później stracili bramkę i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Sprawą niesportowego zachowania Rafała Wolskiego zajęła się Komisja Ligi. W czwartek 7 września wydała werdykt.

- Na zawodnika Wisły Płock – Rafała Wolskiego nałożono karę dyskwalifikacji w 4 meczach PKO Bank Polski Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę w meczu 8. kolejki Wisła Płock – Górnik Zabrze - brzmi wyrok Komisji Ligi.

- Będziemy się odwoływać od decyzji Komisji Ligi - powiedział nam Michał Łada, rzecznik prasowy Wisły Płock.

Erik Janża, który umyślnie zaatakował Wolskiego, żadnej kary nie otrzymał.

Kara dla Rafała Wolskiego wydaje się bardzo surowa. Również cztery mecze zawieszenia otrzymał w poprzednim sezonie Luis Fernandez. Zawodnik Wisły Kraków po przegranym spotkaniu nie wytrzymał, zaszedł Damiana Michalskiego od tyłu i uderzył w twarz.

Z kolei Djordje Crnomarković w sezonie 2020/21 próbował wymusić żółtą kartkę, która gwarantowałaby mu zawieszenie w meczu Zagłębia Lubin z Lechem Poznań. Zawodnik Miedziowych był wypożyczony właśnie z Lecha i zgodnie z zapisami umowy nie mógłby zagrać w tym spotkaniu. Obrońca długo starał się o żółtą kartkę, aż w końcu brutalnym wślizgiem zaatakował Piotra Pyrdoła. Arbiter w końcu go upomniał, a skrzydłowy Wisły skończył ze złamaną nogą. Komisja Ligi wymierzyła karę - trzy mecze zawieszenia.

Jeśli decyzja Komisji Ligi zostanie utrzymana, Rafał Wolski nie zagra w meczach z Radomiakiem Radom, Zagłębiem Lubin, Piastem Gliwice i Jagiellonią Białystok.