Reklama

Reklama

Sukces rektora płockiej uczelni. Otrzymał tytuł profesora

Opublikowano: śr, 14 kwi 2021 16:16
Autor: | Zdjęcie: Portal Płock

Sukces rektora płockiej uczelni. Otrzymał tytuł profesora - Zdjęcie główne

foto Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Andrzej Duda decyzją z 6 kwietnia nadał tytuł profesora rektorowi Mazowieckiej Uczelni Publicznej. Dr hab. n. med. Maciejowi Słodkiemu został tym samym profesorem nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Reklama

W Polsce tytuł profesora nadaje Prezydent Rzeczypospolitej. Do tego trzeba mieć tytuł doktora habilitowanego, wybitne osiągniecia naukowe i uczestniczyć w projektach badawczych. W całym 2020 roku prezydent Andrzej Duda przyznał taki tytuł 889 naukowcom, a w 2021 roku 550. Wśród nich jest dr hab. n. med. Maciej Słodki, rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. W chwili uzyskania nominacji miał 45 lat. 

Prof. dr hab. n. med. Maciej Słodki jest absolwentem Akademii Medycznej w Łodzi (obecnie Uniwersytet Medyczny w Łodzi), w 2001 roku ukończył studia na Wydziale Lekarskim. Ma dwie specjalizacje medyczne: z ginekologii i położnictwa oraz perinatologii. Stopień naukowy doktora uzyskał w 2007 roku, a doktora habilitowanego w 2013 r. Monografia z kardiologii prenatalnej, będąca podstawą do nadania stopnia doktora habilitowanego, została uznana za najlepszą pracę habilitacyjną z zakresu ultrasonografii w latach 2012–2014.

Swoją działalność naukową prowadzi w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie pracuje jako asystent w Zakładzie Kardiologii Prenatalnej, jest również członkiem Rady Naukowej Instytutu w kadencji 2017-2021. Autor licznych publikacji (IF>60) oraz recenzentem w renomowanych międzynarodowych czasopismach naukowych. Współpracuje z ośrodkami naukowymi na całym świecie, w tym m.in. w Waszyngtonie, Rzymie, Giessen, Sao Paulo. W latach 2017–2018 był członkiem zespołu powołanego przez ministra zdrowia do spraw opracowania standardu organizacyjnego opieki okołoporodowej.

Laureat II edycji konkursu „Supertalenty" w Medycynie. Wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kardiologii Prenatalnej, sekretarz Polskiego Towarzystwa Kardiologii Prenatalnej. W roku 2010 uczestniczył w tworzeniu czasopisma naukowego Prenatal Cardiology, aktualnie jest jego redaktorem naczelnym. W latach 2013-2018 był delegatem Okręgowej Izby Lekarskiej w Płocku. 

Prywatnie rektor Słodki jest medalistą Mistrzostw Polski Lekarzy w triathlonie, ukończył również koronny dystans Ironman.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -2

  Monika

  Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia ;) : panieonline.pl/monika25

 • 5 miesięcy temu | ocena +8 / -0

  Maruczek

  Fajnie. Napiszcie tez art o prof. Macieju Banachu - płocczanin, w wieku 32 lat został profesorem medycyny (kardiolog). Obecnie szef CZD w Lodzi. Reszty poszukajcie w wiki -

  • 5 miesięcy temu | ocena +1 / -0

   Człowiek z liściem na głowie

   Jak wieść wielkomiejska niesie Banach już nie jest szefem Centrum Zdrowia Matki Polki a nie dziecka. A Słodki profesorę poza CZMP, tam go uwalił.