Reklama

Sukces płockiej kapeli. Złota korona nasza

Opublikowano:
Autor:

Sukces płockiej kapeli. Złota korona nasza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocka Kapela Podwórkowa ma już 21 lat i wciąż tworzy. W międzyczasie uczestniczyła w nagrywaniu popularnego programu telewizyjnego „Rolnik szuka żony”i zgarnęła pierwszą nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych w Koronowie. Romualda Malinowskiego organizatorzy okrzyknęli wręcz „Cesarzem akordeonu”.

Płocka Kapela Podwórkowa ma już 21 lat i wciąż tworzy. W międzyczasie uczestniczyła w nagrywaniu popularnego programu telewizyjnego „Rolnik szuka żony” i zgarnęła pierwszą nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych w Koronowie. Romualda Malinowskiego organizatorzy okrzyknęli wręcz „Cesarzem akordeonu”.

Jest ich pięciu. Akordeonista Romuald Malinowski, perkusista Michał Zawadzki, wokalista Wojciech Gajewski, grający na bandżo Leon Smolarek i kontrabasista Andrzej Machnicki. Każdemu z osobna jurorzy Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Podwórkowych w Koronowie gratulowali czy to wirtuozerii, ekspresji, pomysłowości, wokalnej precyzji, luzu na scenie czy docenili świetny kontakt kapeli z publicznością. Swoje talenty muzycy szlifują pod egidą Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Wciąż wierzą, że warto. Zwycięstwo zagwarantowało im trzydniową sesję nagraniową w profesjonalnym studiu nagrań w Bydgoszczy.

Kapelę powołali do życia Romuald Malinowski i Jerzy Stasiak w październiku 1994 roku z miłości do wspólnego muzykowania. Połączyli w ten sposób swoją pasję i hobby wraz zamiłowaniem do dawnych melodii. Te 21 lat w dziejach zespołu zaowocowało zmienionym składem, mniejszymi lub większymi sukcesami na festiwalach i przeglądach kapel podwórkowych. Głownie do 2005 roku, później brak funduszy na lokalne zespoły muzyczne zablokował możliwość startu w konkursach. W przeciągu ostatniego roku znów nabrali wiatru w żagle. Udało się nagrać płytę z 14 utworami i zagrać całkiem sporą ilość koncertów dla płocczan. Zahaczyli nawet o plan zdjęciowy do programu „Rolnik szuka żony”, który zostanie wyemitowany w listopadzie.  

Fot. POKiS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE