Reklama

Reklama

Stypendia dla uczniów z „Pasją powyżej średniej”. Ostatnie dni na składanie wniosków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PortalPłock

Stypendia dla uczniów z „Pasją powyżej średniej”. Ostatnie dni na składanie wniosków - Zdjęcie główne

foto PortalPłock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz czternasty Fundacja Orlen przyzna stypendia w ramach programu „Mam pasję powyżej średniej”. Jest on przeznaczony dla uczniów z Płocka i powiatu płockiego. Wnioski można składać już tylko przez kilka dni.

Reklama

Przypomnijmy, „Mam pasję powyżej średniej” to jeden z sześciu programów stypendialnych Fundacji Orlen. O stypendia mogą ubiegać się uczniowie klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych mieszkający w Płocku i powiecie płockim.

− Osiągnięcia naszych stypendystów pokazują nam, że prowadzone przez nas programy stypendialne są najlepszą inwestycją w przyszłość  - mówi Katarzyna Różycka, prezes zarządu Fundacji Orlen. - Program „Mam pasję powyżej średniej” z roku na rok budzi coraz większe zainteresowanie uczniów. 

Tylko w 2021 roku takie wsparcie otrzymały 174 osoby.  Uczestnicy programu ze szkół podstawowych mogą liczyć comiesięcznie na 200 zł, a dla uczniów szkół ponadpodstawowych ta kwota wynosi 300 zł.

Program podzielony jest na segmenty: naukowy i sportowy. Do ubiegania się o stypendium naukowe dla uczniów szkoły podstawowej wymagana jest średnia ocen co najmniej 4,75, a dla uczniów szkół ponadpodstawowych co najmniej 4,5. W przypadku stypendium sportowego średnia musi wynosić przynajmniej 4,0. Pod uwagę brany jest także udział w wolontariacie czy zaangażowanie w działalność organizacji pozarządowych.

– Byłam w klasie biologiczno-chemiczno-matematycznej, więc ubiegałam się o przyjęcie na studia medyczne i biotechnologiczne – mówi Emilia Rychlewska, stypendystka programu, która tym roku ukończyła Liceum im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku i już myśli o studiach. - Dostałam się na biotechnologię m. in. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i bardzo się z tego cieszę, bo najbardziej chciałam studiować właśnie biotechnologię. Czekam jednak na wyniki na pozostałych kierunkach 

Rychlewska nie kryje, że stypendium było dla niej ważnym wsparciem w rozwijaniu pasji naukowych i sportowych. 

– Przeznaczałam je na zakup książek naukowych czy publikacji dotyczących historii mojej dyscypliny, czyli Kung Fu. Pomagały mi także sfinansować wydatki związane z wyjazdami na zawody czy zakupem strojów sportowych. To była dla mnie ogromna pomoc – podkreśla.

Poza comiesięcznym wsparciem finansowym Fundacja Orlen przygotowuje dla stypendystów dodatkowe atrakcje takie jak na przykład debaty oksfordzkie, gry integracyjne, warsztaty kompetencyjne.

− Młodym i utalentowanym ludziom chcemy dać do ręki dodatkowe narzędzia, które przydadzą im się na drodze do sukcesu  – mówi Małgorzata Rogowska, koordynatorka programu „Mam pasję powyżej średniej”. - W tym roku naszym stypendystom ze szkół podstawowych zaproponowaliśmy spotkanie dotyczące fake newsów, a uczniowie szkół ponadpodstawowych mogli wziąć udział w spotkaniu ze stypendystą programu Bona Fide na temat studiowania na najlepszych uczelniach świata. 

Aby ubiegać się o stypendium do 12 września należy złożyć wniosek on-line na stronie fundacja.orlen.pl, następnie należy go wydrukować i do 26 września przesłać tradycyjną pocztą do biura Fundacji Orlen w Warszawie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy