Reklama

Studenci rozpoczynają naukę. Oby było szczęśliwie i pomyślnie!

Opublikowano:
Autor:

Studenci rozpoczynają naukę. Oby było szczęśliwie i pomyślnie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W płockiej filii Politechniki Warszawskiej oraz w Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku odbyły się uroczystości związane z inauguracją roku akademickiego 2020/2021.

W płockiej filii Politechniki Warszawskiej oraz w Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku odbyły się uroczystości związane z inauguracją roku akademickiego 2020/2021.

Z powodu zagrożenia koronawirusem - podobnie jak w innych uczelniach - spotkania miały nieco ograniczoną formę. W Politechnice uroczystość rozpoczęła się hymnem państwowym, przemawiał rektor Politechniki Warszawskiej, w programie byłą oczywiście immatrykulacja oraz przemówienia przedstawiciela studentów i doktorantów

Wykład inauguracyjny wygłosił Krzysztof Pietraszkiewicz - prezes Związku Banków Polskich, przewodniczący Rady Uczelni Politechniki Warszawskiej. Tytuł wykładu to „Polskie uczelnie i przedsiębiorstwa wobec współczesnych zagrożeń, wyzwań i szans”. 

Po raz 22. rok akademicki zainaugurowała uczenia, która od niedawna nazywa się Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku (wcześniej PWSZ). W przemówieniu inauguracyjnym dr hab. n. med. Maciej Słodki, profesor i Rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej podsumował działania prowadzone w minionych latach. Wskazał na poprawę wskaźnika dostępności dydaktycznej, wzrost zatrudnienia nauczycieli akademickich oraz dobre wyniki kolejnych rekrutacji. 

– Przenieśliśmy kierunki kształcenia w obrębie naszych wydziałów. W miejsce Wydziału Nauk Ekonomicznych i Informatyki powstał Wydział Nauk Społecznych. Pozwoli to połączyć potencjał nauk ekonomicznych, nauk o polityce i bezpieczeństwie oraz administracji. Drugi odmieniony Wydział to Wydział Nauk Humanistycznych i Informatyki - mówił rektor Słodki, cytowany na stronie MUP.

Podczas uroczystości nadano sztandar Mazowieckiej Uczelni Publicznej w związku ze zmianą nazwy Uczelni. Ta wyjątkowa chwila rozpoczęła się od wbicia gwoździ do drzewca. 

W immatrykulacji wyjątkowo udział wzięli przedstawiciele każdego w trzech wydziałów, a nie jak poprzednio każdego z kierunków. Po ślubowaniu i akcie immatrykulacji oficjalnie został otwarty rok akademicki tradycyjnym zawołaniem „Oby było dobrze, szczęśliwie i pomyślnie!”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE