Reklama

Studenci dziękują i… przepraszają

Opublikowano:
Autor:

Studenci dziękują i… przepraszają  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizatorzy tegorocznych Juwenaliów podziękowali za wspaniałą zabawę i przeprosili tych, którym głośna muzyka dała się we znaki.

Organizatorzy tegorocznych Juwenaliów podziękowali za wspaniałą zabawę i przeprosili tych, którym głośna muzyka dała się we znaki.

Tegoroczne Juwenalia studenci wszystkich płockich uczelni z pewnością zaliczą do udanych. Wprawdzie gdy na scenie występowali Vataha, Skafander czy Majestic miejsce przed sceną świeciło pustkami, ale już koncerty Dżemu, podczas którego fani legendarnej grupy razem z artystami śpiewali największe hity, czy Farben Lehre, który bisował aż siedem razy, wreszcie występ Mrozu późno w nocy, okazały się strzałem w dziesiątkę. 

Oczywiście dla studentów. Nie brakowało bowiem kontrowersji - mieszkańcy okolicznych ulic narzekali na zbyt głośną muzykę płynącą ze sceny ustawionej w kierunku osiedla czy osoby spożywające alkohol na parkingu przed Kauflandem.  Wielu osobom nie podobało się również, że musiały odejść z kwitkiem, jeśli nieopatrznie zabrały ze sobą dzieci - przy wejściu sprawdzano bowiem dowody osobiste i nie wpuszczano nieletnich.

Tym, którym głośna muzyka grubo po 22.00 zalazła za skórę, w pewnym momencie puściły nerwy i na komendzie policji zaczęły urywać się telefony. - To prawda, odebraliśmy sporo skarg mieszkańców na temat zakłócania ciszy nocnej - potwierdza rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek. - Policjanci sporządzili dokumentację w związku ze zgłoszeniami. Posłuży ona do ewentualnego skierowania wniosku o ukaranie do sądu, o ile okaże się, że organizatorzy popełnili wykroczenie związane z przekroczeniem czasu, w którym dopuszczalna była tak głośna muzyka.

Niektórzy płocczanie zgłaszali się również do straży miejskiej.  - Otrzymaliśmy kilka telefonicznych interwencji w sobotę odnośnie głośnej muzyki, innych zgłoszeń w związku z Juwenaliami nie było - potwierdza rzeczniczka municypalnych, Jolanta Głowacka.

Poza tymi mankamentami studenci uważają, że Juwenalia się udały. Dziękują za imprezę, klimat, wsparcie finansowe oraz wyrozumiałość i przepraszają w specjalnych podziękowaniach skierowanych do władz miasta, studenckiej braci i samych mieszkańców. Poniżej publikujemy oświadczenie, które nadesłali do naszej redakcji.

Podziękowania

Władze oraz samorządy studenckie Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, Państwowej Szkoły Zawodowej w Płocku oraz Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, jako organizatorzy, serdecznie dziękują studentom i mieszkańcom Płocka za udział w Juwenaliach Płockich 2015.

Pragniemy serdecznie podziękować władzom Miasta Płocka, Starostwu Powiatowemu w Płocku oraz innym sponsorom za objęcie patronatem i wsparcie finansowe koncertów i imprez juwenaliowych. Dziękujemy wszystkim służbom miejskim, a w szczególności policji, straży miejskiej, pogotowiu ratunkowemu oraz straży pożarnej za zabezpieczenie imprez juwenaliowych, umożliwiające ich bezpieczne przeprowadzenie.

Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali datki podczas Myta 2015, co umożliwiło nie tylko dofinansowanie imprez juwenaliowych, ale także wsparcie finansowe przekazane na rzecz dzieci z autyzmem.

Szczególnie pragniemy podziękować mieszkańcom Płocka za wyrozumiałość i wykazaną ogromną cierpliwość dla studentów oraz przeprosić tych mieszkańców, którym imprezy juwenaliowe zakłóciły spokój i codzienny rytm życia.

Mamy nadzieję, że tegoroczne Juwenalia w sposób wyraźny podkreśliły akademickość Płocka i przyczyniły się do pogłębienia więzi mieszkańców z działającymi na terenie miasta Uczelniami.

 

Prodziekan ds. studenckich Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku – dr inż. Cezary Wiśniewski

Prorektor ds. studenckich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku – dr Anna Suwalska-Kołecka

Prorektor ds. ogólnych Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica – doc. dr Andrzej Gałkowski

Senator Studencki Politechniki Warszawskiej – Edyta Głowacka

Przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studentów PWSZ w Płocku – Maciej Frątczak

Przewodnicząca Parlamentu Studentów SWPW w Płocku – Urszula Dąbkowska

 

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Czytaj też:

Obejrzyjcie także galerię z piątkowego koncertu

a także

fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE