Reklama

Reklama

Strefa Płatnego Parkowania na siebie nie zarabia. Ile dokładamy i kto parkuje na starówce?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Strefa Płatnego Parkowania na siebie nie zarabia. Ile dokładamy i kto parkuje na starówce? - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 100 tys. złotych dołożyliśmy w 2022 roku do funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania w Płocku.

Reklama

Pod uwagę wzięto okres od października 2021 do października 2022 roku. Najważniejsza kwestia - strefa kosztuje więcej, niż zarabia. Miejski Zarząd Dróg zarobił 2,37 mln złotych, a koszt funckjonowania strefy przekroczył 2,46 mln złotych. Z materiału przygotowanego przez urząd miasta można wyciągnąć jednak jeszcze inne wnioski. 

Średnio w ciągu miesiąca w strefie wystawianych jest ponad 50 tys. biletów parkingowych. Najwięcej biletów parkingowych pobrano w marcu (56520), a najmniej w styczniu (42638). Łącznie w 2022 roku, w okresie styczeń-październik, pobrano ponad 521 tys. biletów parkingowych.

Kto parkuje w Strefie Płatnego Parkowania? Tutaj pozostaje domniemanie, ponieważ Komunikacja Miejska rozdziela tylko sposób uiszczania opłaty -bezpośrednio w parkometrze lub za pośrednictwem Plockarty. Podziału na inne źródeł, jak np. aplikacje bankowe, w dokumencie nie ma. 

Przyjmując, że z parkomatów stacjonarnych korzystają przyjezdni, a z aplikacji płocczanie (choć to spore uproszczenie),  można wysnuć wniosek że mieszkańcy Płocka zajmują ok. jednej trzeciej miejsc w strefie. Od stycznia do października w parkomatach dokonano 62 567 transkacji, a w aplikacji Płockarta 31 048. 

Przez 9 miesięcy 2022 roku wystawiono 2319 upomnień, opłacono zaledwie 892. Aż 1053 upomień jest nieopłaconych. 

Jeszcze więcej, bo aż 2538 jest tytułów wykonawczych. Wciąż jednak tylko 1480 jest opłaconych, a 977 nie. W opisywanym okresie straż miejska wystawiła 528 mandatów na kwotę 52,8 tys. złotych. Odnotowano 1216 wykroczeń.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy