Wioletta Kulpa, poseł na Sejm RP, przekazała do mediów informację dotyczącą Strefy Płatnego Parkowania w Płocku. W mailu do redakcji napisała, że wspomniana strefa „wkrótce zostanie rozszerzona na wniosek prezydenta miasta”. Chodzi o ulice w pobliżu miejskiego szpitala i znajdującej się nieopodal Akademii Mazowieckiej.
- Tak wynika z odpowiedzi, którą udzielił mi Urząd Miasta Płocka na moją interwencję poselską. To dlatego będziemy płacić na kolejnych ulicach, ponieważ dużo mieszkańców korzysta ze szpitala, bo zlokalizowana jest tu uczelnia wyższa, a także pracownicy przyjeżdżają do firm... Przepraszamy, że żyjemy! – drwi w mailu Wioletta Kulpa.
Zdaniem polityk, nikt ze strony magistratu nie rozumie potrzeb mieszkańców i nie prowadzi z nimi rozmów.
- Tak jak na wniosek mieszkańców ulicy Krótkiej sprzed kilku lat, którzy prosili o rozmowę i zmianę organizacji ruchu, a także o otwarcie parkingu przy POKiS-ie na Jakubowskiego. W zamian, jaka propozycja została skierowana do mieszkańców? Montaż szlabanu na wjeździe na parking miejskiej instytucji kultury – grzmi w korespondencji.
Wioletta Kulpa kontra prezydent Płocka
Do wiadomości załączono odpowiedź, jaką do Wioletty Kulpy wystosował Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. Jak tłumaczy, priorytetem wdrożenia SPP było uporządkowanie parkowania poprzez wyznaczenie – zgodnie z obowiązującymi przepisami – miejsc postojowych oraz doprowadzenie do rotacji w parkowaniu, co miałoby ułatwić dostęp do miejsc postojowych.
- Podejmę próbę wyjaśnienia Pani Poseł sytuacji i okoliczności, w jakich pojawiła się informacja o ewentualnych zmianach w Płockiej Strefie Płatnego Parkowania. Jak co roku część Komisji Rady Miasta Płocka zwróciła się o przygotowanie materiału "Informacja o funkcjonowaniu SPP za okres od 1 października 2023 do 31 października 2024", w którym po przedstawieniu technicznych informacji, dotyczących m.in. ilości pobranych biletów, wpływów i kosztów, została zawarta informacja o proponowanych modyfikacjach strefy.
- czytamy w odpowiedzi Andrzeja Nowakowskiego, prezydenta Płocka.
Dokument ma być wynikiem analiz prowadzonych przez Zespół ds. Wdrożenia Strefy Płatnego Parkowania w Płocku, który został powołany w 2016 roku.
- W propozycjach modyfikacji strefy przedstawionych radnym znalazły się informacje wypracowane przez zespół zajmujący się strefą. Obejmują one diagnozę sytuacji na obecnym obszarze SPP oraz propozycje działań, które byłyby zasadne w celu poprawy dostępności miejsc parkingowych, w tym także na kolejnych ulicach – wyjaśnia włodarz miasta.
Chodzi o tereny w szczególności w okolicach Szpitala Świętej Trójcy. - Rejon placówki medycznej zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ większość znajdujących się tam miejsc postojowych jest zajęta przez cały dzień i brakuje rotacji parkujących tam pojazdów – dopowiada Nowakowski.
Prezydent przekonuje, że miejsca w okolicy szpitala i uczelni są wykorzystywane przez osoby przyjeżdżające do pracy, do instytucji, firm oraz pracowników i uczniów. – Konsekwencją tego stanu rzeczy jest brak miejsc dla osób, które chcą zaparkować na czas niezbędny do skorzystania z badań, porady lekarskiej, a nie wspominając o tych, którzy chcą dokonać zakupów w placówkach handlowych lub skorzystać z oferowanych usług – czytamy w odpowiedzi.
Jak zapewnia prezydent Nowakowski, propozycje i analizy miały wyłącznie na celu zobrazowanie radnym możliwych rozwiązań w celu rozszerzenia SPP bądź wzrostu opłat. Prezydent nadmienił również, że jest otwarty na współpracę i "wypracowanie wspólnie lepszych rozwiązań".
Jest odpowiedź Urzędu Miasta Płocka!
Do sprawy ustosunkowało się także Biuro Prasowe Urzędu Miasta Płocka, które zaprzecza, jakoby prowadzone były jakiekolwiek prace mające na celu poszerzenie SPP o kolejne ulice.
- Żadne prace nad poszerzeniem strefy płatnego parkowania ani zmiany opłat w SPP w Urzędzie Miasta się nie toczą. Ponadto decyzja wprowadzenia zmian w tym zakresie należy nie do prezydenta, ale do radnych miasta Płocka – prostuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Płocka.
Jak możemy przeczytać w oficjalnym stanowisku UMP, na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Płocka, które miało miejsce 9 grudnia 2024 roku, zaprezentowano jedynie materiał dotyczący funkcjonowania SPP.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.