Reklama

Strażak może więcej? "Nie zabiorą mu prawka"

Opublikowano:
Autor:

Strażak może więcej? "Nie zabiorą mu prawka" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sejm pracuje nad zmianami w prawie o ruchu drogowym. To senacki projekt nowelizacji ustawy, który zakłada wprowadzenie ciekawych zmian. To ważna informacja zwłaszcza dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej.

Sejm pracuje nad zmianami w prawie o ruchu drogowym. To senacki projekt nowelizacji ustawy, który zakłada wprowadzenie ciekawych zmian. To ważna informacja zwłaszcza dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej.

Projekt przewiduje, że jeśli dany kierowca przekroczył prędkość w stanie wyższej konieczności, nie musi martwić się tym, że straci prawo jazdy. Co to oznacza w praktyce? Osoba, która wiezie np. chorego lub rodzącą kobietę do szpitala może mocniej przycisnąć pedał gazu. Sytuacja wygląda tak samo w przypadku druhów OSP, którzy jadą do remizy, gdy zawyje syrena i wszczynany jest alarm.

- Jeśli policja zatrzyma takiej osobie prawo jazdy ostateczna decyzja, czy prawo jazdy zostanie zwrócone należy do starosty. Zgodnie z projektem będzie miał 21 dni na wydanie decyzji – informuje strażacki portal, remiza.pl.

Projektowane zmiany są wykonaniem obowiązku dostosowania prawa do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

Kilka dni temu w podkomisji posłowie nałożyli poprawki na senacki projekt i niedawno został jednogłośnie przyjęty przez sejmową komisję administracji i spraw wewnętrznych. Nie wiadomo na którym posiedzeniu projekt zostanie przyjęty przez Sejm.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE