Reklama

Reklama

Startuje nowy program edukacyjny. #IGNACYteam rusza w Polskę - odwiedzi także Płock

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: SM

Startuje nowy program edukacyjny. #IGNACYteam rusza w Polskę - odwiedzi także Płock - Zdjęcie główne

foto SM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości PKN Orlen przygotował nowy program edukacyjny dla dzieci. #IGNACYteam to coś, co przybliży najmłodszym zmiany cywilizacyjne od czasu wynalezienia lampy naftowej do epoki odnawianych źródeł energii. Program powstał z okazji roku Ignacego Łukasiewicza.

Reklama

Akcja wystartowała 20 września. #IGNACYteam odwiedzi 31 miast i miejscowości - w tym Płock. 

Uczestnicy lekcji dowiedzą się, jak pozyskać prąd z ziemniaka i roślin, przekonają się również, jak potężnym nośnikiem energii są sami. Zobaczą również jak działa pompa wodna, elektrownia wiatrowa i jak uzyskiwana jest energia solarna. Poznają także zasady działania elektrostatyki na przykładzie generatora Van de Graffa.

Będzie też coś dla środowiska. Dzięki goglom VR dzieci sprawdzą się w poprawnej segregacji śmieci, a korzystając z roweru doświadczą, ile energii potrzeba do zgniecenia butelki pet. Sprawdzą również, co może z niej powstać dzięki recyklingowi.

Organizatorem akcji jest Fundacja Orlen.

- Chcemy by uczniowie i uczennice klas 2-8 szkół podstawowych doświadczyli ciekawej i innowacyjnej lekcji chemii, fizyki i ekologii - mówiła Katarzyna Różycka, prezes Fundacji Orlen. - Zgodnie ze Strategią2030 promujemy wiedzę o odnawialnych źródłach energii oraz zachęcamy dzieci do codziennego recyklingu i postaw proekologicznych. Zależy nam również na pokazaniu szerokiego wachlarza działań Grupy Orlen ze szczególnym uwzględnieniem naszych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Z mobilną strefą edukacyjną #IGNACYteam planuje odwiedzić 31 miejscowości. Trasa już się rozpoczęła - w Bóbrce, czyli w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza, znajdującego się na terenie najstarszej na świecie nadal działającej kopalni ropy naftowej.

Po odwiedzeniu m.in. Rybnika, Opola, Łeby, Grudziądza czy Sochaczewa 25 października event zakończy się w Centrum Badawczo-Rozwojowym PKN Orlen w Płocku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy