Reklama

Startuje Letni Festiwal Muzyczny. Oto plany

Opublikowano:
Autor:

Startuje Letni Festiwal Muzyczny. Oto plany - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Cztery niezwykłe koncerty będzie można obejrzeć w trakcie szesnastej edycji Letniego Festiwalu Muzycznego. Każdy miłośnik muzyki powinien znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Cztery niezwykłe koncerty będzie można obejrzeć w trakcie szesnastej edycji Letniego Festiwalu Muzycznego. Każdy miłośnik muzyki powinien znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Pierwszym akordem przygotowanego przez Płocką Orkiestrę Symfoniczną festiwalu będzie „Koncert Trzech Polskich Tenorów". Na scenie zaprezentują się znani już w naszym mieście Dariusz Stachura i Adam Zdunikowski, obok których zaśpiewa również Tadeusz Szlenkier. Za pulpitem dyrygenckim stanie pochodzący z Boliwii Ruben Silva.

W repertuarze koncertu, który odbędzie się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w niedzielę 29 czerwca o 19, znajdą się arie operowe i operetkowe, a także pieśni neapolitańskie. Nie zabraknie również bardziej współczesnego repertuaru, dostosowanego do głosów wykonawców.

Podczas koncertu „Echa baroku i nie tylko…” płoccy zagrają między innymi „Concerto Grosso no 1” oraz „Koncert na obój i orkiestrę smyczkową’’, w którym solową partię oboju wykona Marek Roszkowski, na co dzień związany z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Ciekawostką jest fakt, że oba te utwory zostały skomponowane przez Sebastiana Krajewskiego. Syn Seweryna Krajewskiego, byłego gitarzysty Czerwonych Gitar, w swojej twórczości często wzoruje się na muzycznych stylach minionych epok. Za pulpitem dyrygenckim stanie tym razem Paweł Kos-Nowicki. Koncert odbędzie się w Muzeum Diecezjalnym w środę 2 lipca o 19.

„Cinema meets jazz” to propozycja nie tylko dla miłośników dobrej muzyki, ale również dla kinomanów. Kto pamięta „Rosemary baby”, „Chinatown”, „Dirty Dancing”, „Forresta Gumpa”, czy „8. milę”, z przyjemnością posłucha doskonałego jazzowego pianisty Witolda Janiaka, grającego swe autorskie opracowania muzyki pochodzącej z tych filmów. Witoldowi Janiakowi towarzyszyć będą Rafał Różalski na kontrabasie i Kamil Miszewski na perkusji. Koncert odbędzie się w piątek 4 lipca o 19 w Muzeum Mazowieckim.

Tegoroczną edycję festiwalu zakończy koncert „Z Nowego Świata”, który tym razem odbędzie się w katedrze. Płockich symfoników poprowadzi Anna Mróz. W niedzielę 6 lipca o 19 usłyszeć będzie można Koncert h-moll na wiolonczelę i orkiestrę, w którym solową partię wiolonczeli zagra Karolina Jaroszewska oraz IX Symfonię e-moll „Z Nowego Świata”, której autorem również jest słynny czeski kompozytor.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE