reklama
reklama

Stara gwardia nie rdzewieje! Spotkanie po latach [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O pasji, działaniu, zaangażowaniu, występach na boisku, trenowaniu lub sędziowaniu każdego z nich można przeczytać w książce "50 lat płockiego szczypiorniaka" autorstwa Wojciecha Majchrzaka - byłego zawodnika, trenera, sędziego, delegata ZPRP, dyrektora SP nr 23.
reklama

Wszyscy związani byli lub są z płocką piłką ręczną. Ostatnio mieli okazję do pięknych wspomnień i dyskusji we wspólnym gronie.

Płock piłką ręczną stoi od wielu lat, wie to cała sportowa Polska. Początki sięgają przełomu lat 50. i 60., kiedy grano głównie w szkołach. W 1962 r. powstała sekcja w MKS Jutrzenka, a w 1964 r. - oficjalnie w Wiśle Płock.

W marcu br. w Płocku odbywały się finały mistrzostw Polski juniorów.

- Oglądaliśmy mecze w Orlen Arenie i wspólnie z Ryśkiem Jedlińskim - olimpijczykiem z Moskwy 1980 r., brązowym medalistą mistrzostw świata - doszliśmy do wniosku, że fajnie byłoby się spotkać w gronie osób, związanych z płockim męskim szczypiorniakiem - mówi główny organizator spotkania Jacek Wróblewski - były zawodnik MKS Jutrzenka i AZS AWF Warszawa, trener, sędzia międzynarodowy, olimpijczyk z Barcelony 1982 r., delegat IHF i EHF oraz prezes Jutrzenki.

Piłka ręczna. Spotkanie w Płocku

Jacek Wróblewski poświęcił czas, by wkrótce zorganizować spotkanie w Płockim Klubie Olimpijczyka w w Płockim Towarzystwie Wioślarskim  tuż nad Wisłą. Dotarły 23 z 30 zaproszonych osób, była okazja m.in. do zakulisowych rozmów i pięknych wspomnień.

Spotkanie rozpoczęto od odczytania listy osób, które już odeszły. Warto przypomnieć zasłużonych trenerów, to Jerzy Krajewski, Stefan Skolimowski, Stanisław Suliński, Edward Koziński, Zdzisław Witkowski, Zdzisław Garbacki, Jan Królikowski. Pamiętano także o zawodnikach, wśród których byli: Michał Michajłow, Ryszard Fronczak, Zbigniew Styczeń, Waldemar Styczeń, Krzysztof Starzyński, Marek Rosa, Tadeusz Palusiński, Dariusz Patora, Ryszard Ogrodowicz.

Nie ma już z nami także działaczy i kierowników drużyny: Eugeniusza Woronieckiego, Zbigniewa Siemienika, Stanisława Tyszewskiego, lekarzy Zbigniewa Ośki i Marka Świtalskiego oraz sędziów Andrzeja Śmiechowskiego i Edwarda Mielczarka. Pamięć tych osób uczczono minutą ciszy.

Następnie Jacek Wróblewski przedstawił wszystkich obecnych (patrz - zdjęcie grupowe).

- Jako najstarszy w gronie Leszek Franczak opowiedział o kolejnych latach szczypiorniaka w Płocku, a następnie zaprezentował swoją twórczość literacką - mówi Wojciech Majchrzak.

Wspominano m.in. szaloną rywalizację Wisły z Vive, czerwone karki, wykluczenia z meczu, heroiczną walkę w osłabieniu, fantastyczną atmosferę w popularnym Blaszaku. 

Piłka ręczna. A może spotkanie w Płocku w 2023 r?

Już w przyszłym roku Płock będzie Miastem Gospodarzem mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które zorganizują Polska i Szwecja. W Orlen Arenie zaplanowano 16 meczów. Rywalizacja w Pucharze Prezydenta potrwa od 18 do 25 stycznia 2023 r.

O ludziach, którzy zapisali się w piękny sposób na kartach historii, pamięta wiele sportowych klubów w Polsce. A może do tego grona dołączy Wisła Płock? Mistrzostwa Świata 2023 w Płocku mogą być doskonałą okazją do zorganizowania - już nie tylko skromnego, prywatnego - lecz oficjalnego, klubowego spotkania ludzi, którzy poświęcili lata pracy na rzecz płockiego szczypiorniaka. Z pewnością warto!

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama