Reklama

Reklama

Sprzęt komputerowy dla mazowieckich szkół. W tym dla 20 z okolic Płocka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Pixabay

Sprzęt komputerowy dla mazowieckich szkół. W tym dla 20 z okolic Płocka - Zdjęcie główne

foto Fot. Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 3 tysiące laptopów, 2,8 tys. tabletów i przeszło 3 tys. drukarek laserowych trafi do 236 szkół na Mazowszu. Sprzęt ma pomóc uczniom i nauczycielom, którym przyszło zmierzyć się z wyzwaniem nauki w dobie koronawirusa. Wsparcie trafi m.in. do 20 szkół z subregionu płockiego.

Reklama

To efekt unijnego projektu, który realizowany jest przez samorząd województwa mazowieckiego. Jego całkowita wartość wynosi 35 mln złotych, z czego 28 mln to wsparcie z UE. 

- Sytuacja pandemiczna i problemy zwiazane z nauczaniem sprawiły, że zaczęliśmy szukać środków na wsparcie tego całego procesu - mówił Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Za te pieniądze zakupiono kilkaset zestawów komputerowych dla nauczania zdalnego. Posłużą one też podniesieniu możliwości realizacji nauki i ucyfrowieniu całego procesu - przekonywał.

W sumie w projekcie bierze udział 236 szkół prowadzonych przez 215 mazowieckich samorządów – miejskich, gminnych i powiatowych.

Dodatkowe wsparcie otrzymają także uczniowie - w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami, którzy nie posiadają warunków do uczestniczenia w zdalnych zajęciach.

- Nauczanie zdalne nie należy do najłatwiejszych, ale to jedyny obecnie sposób na to, żeby na bieżąco zdobywać i poszerzać wiedzę oraz mieć kontakt z rówieśnikami i kadrą pedagogiczną - stwierdził Struzik. - Mamy jednak świadomość, że nadal nie wszyscy są na taką formę nauki przygotowani. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć samorządy - przekonywał.

Wśród szkół, do których wkrótce trafi sprzęt komputerowy są m.in. Zespół Szkół Technicznych w Płocku, Szkoła Podstawowa nr 11 w Płocku, Szkoła Podstawowa w Bielsku, Szkoła Podstawowa w Małej Wsi czy Szkoła Podstawowa w Brudzeniu Dużym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy