Reklama

Sprawdź, co jest najważniejsze w CV

Opublikowano:
Autor:

Sprawdź, co jest najważniejsze w CV - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiemy, co jest najważniejszym elementem każdego życiorysu. Sprawdził to Pracuj.pl. Serwis zrealizował pierwsze w Polsce usystematyzowane badanie eyetrackingowe* wśród specjalistów, którzy na co dzień weryfikują nadsyłane do pracodawców CV. Eksperyment pokazał, że dla rekruterów najważniejsze przy ocenie CV jest doświadczenie zawodowe kandydata

Wiemy, co jest najważniejszym elementem każdego życiorysu. Sprawdził to Pracuj.pl. Serwis zrealizował pierwsze w Polsce usystematyzowane badanie eyetrackingowe* wśród specjalistów, którzy na co dzień weryfikują nadsyłane do pracodawców CV. Eksperyment pokazał, że dla rekruterów najważniejsze przy ocenie CV jest doświadczenie zawodowe kandydata.

To niezwykle cenna wiedza. Pozwala ona na bardzo dobre dostosowanie dokumentu do ich potrzeb, co w regionie Płocka, gdzie rynek pracy stawia przed poszukującym pracy wiele wyzwań (według danych GUS w czerwcu br. bezrobocie w mieście Płocku było na poziomie 10,8%, a w całym powiecie płockim sięgnęło, aż 18%) może okazać się kluczem to zdobycia nowej posady.

Doświadczenie – podstawa każdego CV

Wyniki badania przeprowadzonego przez Pracuj.pl pokazały, że rekruterzy rozpoczynają analizę CV od informacji o doświadczeniu zawodowym. Wzrok aż 45% badanych w pierwszej kolejności kierowany jest właśnie na ten obszar dokumentu. Rekruterzy najbardziej przyglądają się trzem najnowszym pozycjom z doświadczenia, a później analizują dane osobowe kandydata i jego wykształcenie.

Zanim rekruter odrzuci CV

Doświadczenie było również ostatnią sekcją czytaną przez rekruterów przed odrzuceniem kandydata. Blisko 45% badanych wróciło do tych informacji przed podjęciem decyzji o jego wykluczeniu z rekrutacji. Świadczy to o tym, że właśnie przebieg naszej kariery jest najważniejszą częścią CV, która ostatecznie zaważy na dalszym udziale w procesie rekrutacyjnym.

Wykreuj swoje CV

Jak zwracają uwagę eksperci rynku pracy, rekruterzy potrzebują prostych i czytelnych CV. Dla osób przeprowadzających selekcję CV liczy się estetyka w postaci czytelnego układu, schludność i przejrzystość, a także spójność elementów tj. czcionka, interlinia itp. Potwierdziła to również analiza wyników badania Pracuj.p. Życiorysy utworzone za pomocą Kreatora CV Pracuj.pl były szybciej oceniane od wersji autorskich (przygotowanych samodzielnie przez kandydatów), zawierających te same informacje o osobie biorącej udział w rekrutacji. Świadczy to o większej czytelności i przejrzystości tak skonstruowanych życiorysów. CV z Kreatora zdecydowanie silniej eksponuje doświadczenie, podczas gdy autorskie wersje skupiają uwagę na danych osobowych oraz wykształceniu, znacznie mniej istotnych dla rekruterów.

Co dalej?

Z aktualnym, profesjonalnie przygotowanym CV możesz zabrać się z poszukiwanie pracy. Pamiętaj, że wszystkie aktualne oferty z regionu Płocka i okolic znajdziesz w serwisie .

*Źródło danych: badanie eyetrackingowe CV przeprowadzone wśród rekruterów na zlecenie Pracuj.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE