Reklama

Reklama

Spółka z Płocka zamierza wydać 700 mln zł. W co zainwestuje?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PERN

Spółka z Płocka zamierza wydać 700 mln zł. W co zainwestuje? - Zdjęcie główne

foto PERN

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości PERN planuje ogromne inwestycje i remonty. Rurociąg paliwowy z Boronowa do Trzebini, nowe zbiorniki produktów i rozbudowa zdolności do przyjmowania paliw z morza – to tylko niektóre kluczowe projekty płockiej spółki.

Reklama

Grupa PERN zarządza siecią rurociągów naftowych i produktowych, posiada ok. 3,7 mln m3 pojemności magazynowej na ropę naftową oraz ok. 2 mln m3 na paliwa płynne. Dysponuje morskim terminalem przeładunkowym o mocy 40 mln ton ropy naftowej i paliw płynnych rocznie. 

Przypomnijmy, że w 2016 r. Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych "Przyjaźń" zmieniło nazwę i logo. Po rebrandingu spółka funkcjonuje jako PERN SA., jej celem jest wzmocnienie pozycji w obszarze magazynowania i transportu ropy naftowej oraz rozwój w obszarze paliw.

Jeszcze w styczniu do eksploatacji trafi nowy rurociąg paliwowy, dzięki któremu zwiększy się możliwość dostaw produktów naftowych m.in. dla południowej Polski, w tym zwłaszcza Aglomeracji Śląskiej. A jesienią powstanie 8 nowych zbiorników na paliwa o łącznej pojemności 256 tys. m3.

Naftoport, przyjmujący surowiec z tankowców, to jedyny w Polsce morski terminal przeładunku ropy naftowej i jeden z największych terminali przeładunku produktów jej rafinacji. To także jeden z największych przeładunkowych terminali na Bałtyku. 

- W związku z dywersyfikacją dostaw ropy naftowej poprzez tankowce, w tym różnych gatunków tego surowca, pojawiła się konieczność rozbudowania przepustowości Naftoportu. PERN będzie dążył, aby w Naftoporcie powstało kolejne stanowisko do przyjmowania tankowców z ropą naftową - informuje biuro prasowe PERN.

W planie jest także rozbudowa bazy surowcowej w Miszewku Strzałkowskim pod Płockiem oraz bazy magazynowej w Gdańsku. Firma jest także przygotowana do budowy drugiej nitki rurociągu pomorskiego, który dostarcza surowiec z morza do Polski i Niemiec. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy