Reklama

Spółka Orlen Paliwa szuka nowego prezesa. Czego wymagają od kandydatów?

Opublikowano:
Autor:

Spółka Orlen Paliwa szuka nowego prezesa. Czego wymagają od kandydatów? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejne zmiany szykują się w spółce Orlen Paliwa. Przypomnijmy, że ostatnia zmiana prezesa była niedawno, bowiem w październiku 2019 r. na stanowisko powołano Jacka Golińskiego.

Kolejne zmiany szykują się w spółce Orlen Paliwa. Przypomnijmy, że ostatnia zmiana prezesa była niedawno, bowiem w październiku 2019 r. na stanowisko powołano Jacka Golińskiego.

Jacek Goliński ma już nową posadę, a właściwie chodzi o przesiadkę z fotela prezesa w spółce Orlen Paliwa na inny fotel, tym razem prezesa spółki Energa. Uchwałę o jego powołaniu na funkcję prezesa Energi rada nadzorcza podjęła 17 grudnia. Przypomnijmy, że apetyt na przejęcie Energi ma PKN Orlen.

[ZT]24236[/ZT]

16 grudnia 2019 r. Rada Nadzorcza ORLEN Paliwa Sp. z o.o. podjęła decyzję o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa Zarządu ORLEN Paliwa Sp. z o.o. Oferty można przysyłać do 27 grudnia 2019 r.

Czego wymagają od przyszłego prezesa? Umiejętności efektywnej pracy pod presją czasu i w sytuacjach kryzysowych, umiejętności pracy zespołowej, ponadto mile widziane jest doświadczenie w ramach grup kapitałowych, a także posiadanie dodatkowych umiejętności takich jak zdolność do budowy zaangażowania i motywacji w zespole, do definiowania celów strategicznych, wysokie umiejętności interpersonalne i organizacyjne. Ważna jest dyspozycyjność. Zaznaczono, że "mile widziana jest znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym bezpośrednie kontakty biznesowe (w mowie i piśmie)". Wśród pozostałych warunków wskazują na wykształcenie wyższe, przynajmniej 5-letni staż pracy na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę (lub świadczenia usług na podstawie innej umowy) bądź wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek. Liczy się co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek. Co jeszcze? Nie można być członkiem organu zarządzającego w innej spółce handlowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE