Reklama

Specjalne autobusy na święto zmarłych

Opublikowano:
Autor:

Specjalne autobusy na święto zmarłych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Komunikacja Miejska poszła na rękę odwiedzającym cmentarze i od wczoraj przez cały weekend zapewnia udogodnienia - dodatkowe kursy i specjalne linie.

Komunikacja Miejska poszła na rękę odwiedzającym cmentarze i od wczoraj przez cały weekend zapewnia udogodnienia - dodatkowe kursy i specjalne linie.

Jak informuje Anna Kicińska, rzecznika KM, w związku ze świętem Wszystkich Świętych obowiązuje zmieniony rozkład jazdy wielu linii autobusów. Trzeba też pamiętać o objazdach, które obowiązują w związku z pracami przy inwestycji mającej na celu rozdział kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową. Za spółką podajemy informacje dotyczące zmian:

Piątek 31 października 2014 r.

Zrealizowane będą dodatkowe kursy linii 24 (z Podolszyc w godzinach 8:27, 8:57, 10:57, 11:57, 12:57; z Cm. Komunalnego o godzinie 7:35, 8:05, 10:05, 11:05, 12:05, 13:05); autobusy wszystkich linii kursować będą wg rozkładu na DZIEŃ POWSZEDNI. Wieczorne kursy linii 4 i 24 realizowane będą do przystanku Cm. Komunalny (bez skróceń do Kostrogaju).

Z powodu zamknięcia dla ruchu ul. Nowowiejskiego w związku z przebudową sieci kanalizacyjnej autobusy linii 4, 24 i 33 w dniach 30 i 31 października będą nadal kursować ul. Bielską i al. Kobylińskiego – w obydwu kierunkach ominą przystanki Nowowiejskiego na ul. Łukasiewicza, w drodze na Cm. Komunalny (lub do Orlenu) zatrzymają się na przystankach Jachowicza (na ul. Bielskiej przy poczcie) i Spacerowa, w drodze na Podolszyce (lub Borowiczki) zatrzymają się na przystanku Jachowicza (młyn).

Sobota 1 listopada Wszystkich Świętych

Uruchomionych zostanie sześć specjalnych linii autobusowych na cmentarz komunalny przy ul. Bielskiej (z oznaczeniem 7075), autobusy wszystkich linii kursować będą wg rozkładu na NIEDZIELE (dotyczy również linii 4 i 24); nie będą wykonywane kursy linii 29 (prosimy korzystać z przejazdu autobusami linii 70, 71, 73, 75).

 Rozkład jazdy linii specjalnych 70-75 dostępny jest na stronie internetowej KM w zakładce .

 Objazdy

W związku z zamknięciem dla ruchu odcinka al. Kobylińskiego od skrzyżowania z ul. Topolową do skrzyżowania z ul. Łukasiewicza oraz południowego pasa al. Kobylińskiego (od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do skrzyżowania z ul. Bielską) w dniach 1 i 2 listopada br. (sobota i niedziela) autobusy linii 4, 11, 14, 17, 18, 20, 23, 24, 26, 29, 31 i 35 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Przystanki Skłodowskiej (w obydwu kierunkach) i Jachowicza (młyn) nie będą w tym czasie obsługiwane, na ul. Kazimierza Wielkiego przy skrzyżowaniu z ul. Topolową (przy rogatkach) zostaną ustawione przystanki zastępcze. Autobusy linii 20 w stronę Podolszyc ominą przystanek Jachowicza (młyn), autobusy linii 26 i 35 w stronę Podolszyc ominą przystanek Hermana. Autobusy pozostałych linii kursować będą na trasach stałych.

 Autobusy linii 4, 11, 14, 17, 18, 23 i 24 w obydwu kierunkach ominą przystanek Skłodowskiej w al. Kobylińskiego (przy basenie) i przejadą ul. Kazimierza Wielkiego zatrzymując się na przystanku zastępczym zlokalizowanym przy skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Topolową (przy rogatkach w okolicy cmentarza „starego”). Autobusy linii 11, 14, 17, 18 i 23 jadąc w stronę Dziarnowa / Winiar / Mańkowa dodatkowo zatrzymają się na przystanku Nowowiejskiego (przy „ekonomiku”).

 

Autobusy linii 20 w stronę Podolszyc od przystanku Hermana (na ul. Łukasiewicza przy cmentarzu) pojadą przez przystanek Nowowiejskiego (przy „ekonomiku”), ominą przystanek Jachowicza (młyn), od przystanku Kwiatka powrócą na stałą trasę w stronę Podolszyc; w stronę Kostrogaju trasa bez zmian.

 

Autobusy linii 26 i 35 w stronę Podolszyc od skrzyżowania ul. Łukasiewicza z ul. Miodową pojadą ul. Tysiąclecia i Bielską do al. Jachowicza i dalej stałą trasą na Podolszyce (ominą przystanek Hermana, zatrzymają się na przystankach Wolskiego i Rembielińskiego); w stronę Winiar lub Orlenu trasa bez zmian.

 

Autobusy linii 29 (w dniu 2 listopada – 1 listopada kursy linii 29 nie będą wykonywane) w drodze z Cm. Komunalnego pojadą normalną trasą (Bielska, Tysiąclecia, Łukasiewicza) do przystanku Hermana, a dalej przez przystanek Nowowiejskiego (przy „ekonomiku”) i ulicami Nowowiejskiego, Kwiatka i Bielską do dworca Jachowicza; w stronę Cm. Komunalnego trasa bez zmian.

 

Autobusy linii 31 w stronę Orlenu od przystanku Skarpa (na ul. Dobrzyńskiej) pojadą ul. Mościckiego, Miodową i Tysiąclecia do Bielskiej i dalej stałą trasą w stronę Orlenu; w stronę Skarpy stałą trasą dojadą do przystanku Spacerowa (w al. Kobylińskiego), a dalej przez Łukasiewicza, Miodową i Mościckiego na Skarpę.

 

Zmiana obsługi przystanków w czasie objazdu:

Skłodowskiej w obydwu kierunkach – bez obsługi; autobusy linii 4, 11, 14, 17, 18, 23 i 24 w obydwu kierunkach zatrzymywać się będą na przystanku zastępczym na ul. Kazimierza Wielkiego przy skrzyżowaniu z ul. Topolową (przy rogatkach); autobusy linii 31 w obydwu kierunkach pojadą ul. Miodową;

Jachowicza (młyn) – bez obsługi; autobusy linii 20 w stronę Podolszyc pojadą ulicami Łukasiewicza i Nowowiejskiego (zatrzymają się na przystanku Nowowiejskiego przy „ekonomiku”); autobusy linii 31 pojadą ul. Tysiąclecia;

Hermana w stronę al. Kobylińskiego – bez obsługi autobusami linii 26 i 35 w stronę Podolszyc (pojadą przez przystanek Wolskiego na ul. Tysiąclecia).

 

Powyższe trasy objazdowe obowiązywać będą również w niedzielę 2 listopada.

 

Niedziela 2 listopada

Zrealizowane będą dodatkowe kursy na linii 24 (z Podolszyc w godzinach 8:03, 9:53, 11:53; z Cm. Komunalnego w godzinach 9:01, 11:01), autobusy wszystkich linii kursować będą wg rozkładu na NIEDZIELE; z powodu zamknięcia al. Kobylińskiego przy cmentarzach autobusy linii 4, 11, 14, 17, 18, 20, 23, 24, 26, 29, 31 i 35 zostaną skierowane na trasy objazdowe (patrz wyżej).

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE