Stowarzyszenie poprowadziło długofalowy program zajęć sportowych w ramach projektu „Razem dla rewitalizacji”. To pilotażowy program rewitalizacji społecznej Obszaru Starego Miasta, realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku oraz Centrum Innowacji Społeczeństwa Informacyjnego i Zakład Doskonalenia Zawodowego. Spartanie zorganizowali szereg cyklicznych, bezpłatnych zajęć sportowych dla młodzieży z Płocka. Treningi pod okiem fachowców. Zajmowano się głównie kickboxingiem, prowadzono też zajęcia z podstaw Mieszanych Sztuk Walki.
- Może dla zajmujących się sportem codziennie to niewiele, ale zapewniam, że są jeszcze w naszym kraju młodzi ludzie, których nie stać na nawet najtańszą opłatę za zajęcia sportowe. Dlatego właśnie wyjście naprzeciw potrzebom młodzieży jest sprawą wielkiego znaczenia – podkreśla prezes PLKB Marcin Kansy.
Czy to się sprawdziło? Tak! Dowodem na skuteczność działań Spartan w programie dla rewitalizacji społecznej Płocka była uroczystość na Starym Rynku. Kilka dni temu przy sporej publiczności, pod gołym niebem ustawiono ring i rozpoczęły się walki. Gdy tylko rozległy się odgłosy ciosów – ring szczelnie otoczyli i młodzi, i starsi, kobiety i mężczyźni.
Wielkie brawa zdobył Jan Jordan Zieliński, którego z narożnika prowadził trener Łukasz Kamiński z klubu Grappling Viking Team Staroźreby. Jordan, dzięki postawie na treningach organizowanych w ramach programu „Razem dla rewitalizacji” oraz udanym występom w kilku edycjach Mazowieckiej Ligi Spartanwear, uzyskał prawo walki o pas Mistrza Mazowsza w Grapplingu. - Odkryliśmy diament – cieszy się Kansy. - Zawodnik ma niesamowite p[redyspozycje, to się może przerodzić w wielką karierę. Poziom umiejętności Jordana, po kilku miesiącach treningów, zadziwia! Jest w tym także ogromny udział trenera Łukasza Kamińskiego. Jordan zdobył pas mistrza w grapplingu do 60 kg.
