Reklama

Spacer po molo? Jeszcze nie w te wakacje

Opublikowano:
Autor:

Spacer po molo? Jeszcze nie w te wakacje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa modernizacja nabrzeża wiślanego. Planowany termin ukończenia inwestycji to jesień 2018 roku. Prace remontowe odbędą się także na płockim molo. Niestety mieszkańcy spragnieni spacerów wzdłuż Wisły będą musieli na tę przyjemność jeszcze poczekać.

Trwa modernizacja nabrzeża wiślanego. Planowany termin ukończenia inwestycji to jesień 2018 roku. Prace remontowe odbędą się także na płockim molo. Niestety mieszkańcy spragnieni spacerów wzdłuż Wisły będą musieli na tę przyjemność jeszcze poczekać. 

- Molo w tym roku prawie w ogóle nie będzie dostępne i to z dwóch powodów: po pierwsze otoczone jest ono placem budowy bulwarów wiślanych, a ze względów bezpieczeństwa nie dopuszczamy ruchu w takim miejscu - powiedział Hubert Woźniak z ratuszowego zespołu ds. współpracy z mediami. - Po drugie, molo czeka w tym roku mały remont. 

O planach informowaliśmy już na łamach portalu. Płockie molo zostanie w tym roku kompleksowo odnowione.

[ZT]17875[/ZT]

- Będziemy wymieniać na nim deski i legary (deski będą kompozytowe, a więc dużo trwalsze od tych, które są obecnie i kruszeją), wymienimy też drewniane elementy elewacji budynku kawiarni na końcu molo - wyjaśnił Hubert Woźniak. - Wykonawca będzie też miał za zadanie przeprowadzenie prac antykorozyjnych na stalowych elementach obiektu. 

Planuje się, że prace potrwają do końca września. Wstęp na molo uzależniony jest także od postępu prac na nabrzeżu wiślanym. 

- W tym miesiącu chcemy ogłosić przetarg na wybór wykonawcy, a remont molo zakończyć z końcem września - mówi Hubert Woźniak. - Jeśli w międzyczasie otrzymamy dotację unijną na renowację nabrzeża i wykonawca bulwarów przyśpieszy to prace, wówczas wstęp na molo może być możliwy w październiku. Ale w tym momencie jedynie spekulujemy.

[ZT]17823[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE