Reklama

Sobotni Marsz Równości. Policja zatrzymała dwie osoby

Opublikowano:
Autor:

Sobotni Marsz Równości. Policja zatrzymała dwie osoby - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Według szacunków policji w I Płockim Marszu Równości wzięło udział około tysiąca osób, natomiast w kontrmanifestacji ok. 150. Zatrzymano dwie osoby, dwie osoby zostały ukarane mandatami.

Według szacunków policji w I Płockim Marszu Równości wzięło udział około tysiąca osób, natomiast w kontrmanifestacji ok. 150. Zatrzymano dwie osoby, dwie osoby zostały ukarane mandatami.

Policja dołożyła starań, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich uczestników sobotnich zgromadzeń. Policjantów z Mazowsza wspierali funkcjonariusze z sześciu garnizonów.

Doszło do pewnych incydentów. W związku z zabezpieczeniem, policjanci zatrzymali dwie osoby, w tym jedną za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, natomiast drugą do wytrzeźwienia z związku z popełnionymi wykroczeniami porządkowymi. Dwie osoby zostały ukarane mandatami porządkowymi.

Na Starym Rynku pojawiła się informacja o rozpyleniu gazu przez policjanta. Rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu Katarzyna Kucharska tłumaczy, że doszła do niej informacja z mediów o skorzystaniu z gazu łzawiącego. Zaprzecza jednak, aby gazu mógł użyć policjant:

- Absolutnie nie, policjanci nie używali gazu - stwierdziła.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE