Reklama

Sobótka już gotowa na plażowanie

Opublikowano:
Autor:

Sobótka już gotowa na plażowanie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak co roku w połowie czerwca rusza kąpielisko miejskie nad zalewem Sobótka, a to oznacza, że zbliża się lato!

Jak co roku w połowie czerwca rusza kąpielisko miejskie nad zalewem Sobótka, a to oznacza, że zbliża się lato!

Miejskie kąpielisko od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród płocczan, nic więc dziwnego, że gdy nadchodzą pierwsze upały, mieszkańcy utęsknieniem wyczekują rozpoczęcia sezonu nad zalewem. Zazwyczaj kąpielisko jest czynne mniej więcej od połowy czerwca, tak będzie również w tym roku.

Już od kilku dni nad Sobótką trwały intensywne przygotowania do rozpoczęcia sezonu polegające m.in. na koszeniu roślinności, tej wodnej oraz przybrzeżnej, a także oczyszczaniu dna zalewu przez płetwonurków, sprzątaniu plaży czy wytyczaniu granic kąpieliska.  

Teraz wszystko jest już gotowe, a plaża czeka na tych, którzy chcą wypoczywać nad wodą albo leżąc plackiem, albo pluskając się w upały w wodach zalewu, albo aktywnie spędzając czas wolny na boisku czy uprawiając sporty wodne.

W najbliższą sobotę, 18 czerwca Miejski Zespół Obiektów Sportowych zaprasza na oficjalne otwarcie sezonu kąpielowego na Sobótce. W ramach imprezy odbędzie się „III Maraton Pływacki dookoła Sobótki” organizowany we współpracy z płockim WOPR-em. Maraton ruszy o godzinie 9.00, a zawodnicy zmierzą się z trzema dystansami: 1000 metrów, 2000 metrów oraz 3000 metrów.

W tym czasie na plaży przygotowano atrakcje dla najmłodszych. Będą warsztaty frisbee, które poprowadzą instruktorzy sekcji Flyons MZOS Płock, dmuchana zjeżdżalnia i gry i zabawy na piasku. Dzieci chcące wziąć udział w atrakcjach zapraszamy od godz. 10.00. MZOS przypomina również, że na terenie kąpieliska już drugi sezon z kolei dostępny będzie bezpłatny Internet dzięki bezprzewodowej sieci Wi-Fi.

Sezon na Sobótce trwa do końca wakacji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE