Reklama

Śnieżny Księżyc. Nie przegapcie niezwykłego zjawiska na niebie

Opublikowano:
Autor:

Śnieżny Księżyc. Nie przegapcie niezwykłego zjawiska na niebie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piękno zjawisko na niebie zobaczymy już za kilka dni. Co więcej, przy sprzyjających warunkach pogodowych Śnieżny Księżyc ma być doskonale widoczny bez żadnego sprzętu. Chyba, że ktoś jest miłośnikiem astronomii i ma teleskop, to czemu nie skorzystać.

Piękno zjawisko na niebie zobaczymy już za kilka dni. Co więcej, przy sprzyjających warunkach pogodowych Śnieżny Księżyc ma być doskonale widoczny bez żadnego sprzętu. Chyba, że ktoś jest miłośnikiem astronomii i ma teleskop, to czemu nie skorzystać.

Co miesiąc ziemski księżyc przechodzi przez swoje fazy, co zresztą można zaobserwować widząc jego zmieniające się kształty. W pełni występuje co 29,5 dni, gdy z racji przesuwania się w stronę Ziemi znajdzie się dokładnie naprzeciwko Słońca. Wówczas promienie słoneczne odbijają się od jego tarczy i mamy okazję wówczas zaobserwować na niebie jego okrągły dysk. Pełnie księżyca mają swoje nazwy, Np. tę w styczniu nazwano pełnią Wilczego Księżyca (z powodu wycia głodnych wilków), z kolei w lutym to tzw. pełnia Śnieżnego Księżyca. Nazwa wynikała z obfitych opadów śniegu w lutym w Ameryce. Jeśli zatem ktoś lubi robić zdjęcia, będzie ku temu świetna okazja już w najbliższy weekend. Pełnia potrwa od 7 do 11 lutego, ale "śnieżny księżyc" pojawi się na nieboskłonie w nocy z 8 na 9 lutego. Aby ją podziwiać, najlepiej udać się na otwarty teren, nieco dalej od miejskich zabudowań.

Nie przegapcie tego zjawiska. Księżyc znajdzie się w perygeum - punkcie orbity najbliższym ziemi, co oznacza, że tarcza księżyca będzie nie tylko wydawała się jaśniejsza, ale też o wiele większa niż zwykle. W dodatku może się pojawić jaskrawy pomarańczowy odcień.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE