Reklama

Śmietnisko aż strach. Ktoś w urzędzie śpi?

Opublikowano:
Autor:

Śmietnisko aż strach. Ktoś w urzędzie śpi? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To nie pierwszy raz, gdy ktoś zwraca uwagę urzędnikom, że niedawno oddany parking przy Sienkiewicza jest brudny jak nieboskie stworzenie.

To nie pierwszy raz, gdy ktoś zwraca uwagę urzędnikom, że niedawno oddany parking przy Sienkiewicza jest brudny jak nieboskie stworzenie.

Kto odpowiada za sprzątanie parkingu vis a vis Płockiej Galerii Sztuki, czyli niemal w samym sercu miasta? - chciał wiedzieć nasz czytelnik, oburzony tym, że już któryś raz zostawiając tam auto, nadział się na stertę walających się śmieci, papierzysk - i - co najgorsze - niebezpiecznego dla opon potłuczonego szkła. - Są w tym samym miejscu od chwili powstania parkingu. Wszyscy jeżdżą
po nich oponami, ale nikt tego nie sprząta - grzmi płocczanin. - Na dodatek nie ma tam nawet jednej śmietniczki!

Faktycznie, parking nie urzeka schludnością, wszędzie pełno śmieci. - Dlaczego brakuje tam śmietniczek i czy ktoś w ogóle sprząta ten teren? Jak często? - zapytaliśmy w Ratuszu.

Okazuje się, że nie byliśmy pierwsi. Już pod koniec lipca o ustawienie w tym miejscu śmietniczek, w tym pojemników do segregacji odpadów, dopominał się radny Marcin Flakiewicz. Dlatego urzędnicy mogli spokojnie przekopiować odpowiedź udzieloną radnemu również do nas. Zwłaszcza że… niewiele się od tej pory zmieniło.

Otóż - wyjaśniają urzędnicy - ponieważ parking znajduje się na obszarze zabytkowym miejski konserwator zabytków dopuszcza umieszczenie na terenie parkingu tylko i wyłącznie koszy na śmieci w kolorze czarnym albo grafitowym. I tu klops, bo Ratusz akurat śmietniczek w tych kolorach nie ma. - W najbliższym czasie zostaną zakupione i zamontowane na terenie parkingu - obiecują urzędnicy.

Nie wiadomo, co dokładnie oznacza „najbliższy czas” - takież zapewnienie dostał również radny Marcin Flakiewicz 14 sierpnia.

Najwyraźniej konserwatorowi na obszarze zabytkowym nie przeszkadzają za to gustowne kolorowe pojemniki do segregacji odpadów, które - jak informuje Wydział Kształtowania Środowiska - zostały ustawione w głębi podwórza i mogą z nich korzystać wszyscy - i mieszkańcy, i parkujący przy Sienkiewicza.  I chyba korzystają, skoro kosze są przepełnione, a butelki walają się wkoło.

Jak często ktoś odwiedza parking z miotłą?

Ratusz: „Prace w zakresie oczyszczania przedmiotowego parkingu zlecane są na bieżąco według potrzeb”.

Coż, może niech owe "potrzeby" zilustrują poniższe zdjęcia uwieczniające śmietnisko w poniedziałek...

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE