Reklama

Służby postawione w stan gotowości. Jakie jest zagrożenie?

Opublikowano:
Autor:

Służby postawione w stan gotowości. Jakie jest zagrożenie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ścieki z całej lewobrzeżnej części Warszawy są odprowadzane do Wisły, a nieczystości według szacunków mają dopłynąć do Płocka w piątek. Wodociągi Płockie zapewniają, że jak na razie zagrożenia nie ma.

Ścieki z całej lewobrzeżnej części Warszawy są odprowadzane do Wisły, a nieczystości według szacunków mają dopłynąć do Płocka w piątek. Wodociągi Płockie zapewniają, że jak na razie zagrożenia nie ma.

W środowe popołudnie w Ratuszu odbędzie się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym omawiana będzie sytuacja związana z awarią kolektora w Warszawie. W środę rano w stolicy doszło do awarii i podjęto decyzję o spuście ścieków bezpośrednio do rzeki. 

[ZT]23281[/ZT]

Jak informują Wodociągi Płockie, na tę chwilę zagrożenia w Płocku nie ma. Zapewniają również o zintensyfikowaniu działań.

- Laboratorium Wodociągów Płockich zintensyfikowało częstotliwość badań wody wiślanej na ujęciu ,,Grabówka” oraz wody uzdatnionej tłoczonej do sieci miejskiej - informują służby. 

Stacja Uzdatniania Wody jest przygotowana do:

  • zwiększenia udziału ilości wody studziennej w stosunku do całkowitej ilości ujmowanej wody,
  • zwiększenia ilości dozowanego ozonu oraz związku koagulującego na etapie wstępnego uzdatniania.
AKTUALIZACJA

W płockim Ratuszu zapewniają, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców Płocka w związku z awarią kolektora ściekowego w lewobrzeżnej części Warszawy. Sytuacja jest cały czas monitorowana przez odpowiednie służby.

Już zakończyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołane przez prezydenta Płocka. Uczestniczyli w nim: prezes Wodociągów Płockich, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, przedstawiciele WIOŚ, PGW Wody Polskie, Powiatowego Lekarza Weterynarii, służb mundurowych oraz pracownicy ratuszowego wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych.

- Stan wody w Wiśle jest cały czas monitorowany. Badania prowadzą zarówno Wodociągi Płockie, służby sanitarne oraz Generalny Inspektor Ochrony Środowiska. Kontrola jakości, zarówno wody surowej (przed uzdatnieniem), jak i wody pitnej będzie prowadzona z większą częstotliwością. Woda na potrzeby mieszkańców pozyskiwana jest zarówno ze studni głębinowych, jak i z Wisły. Wodociągi Płockie są przygotowane do uzdatniania wody pobieranej z Wisły - czytamy w przysłanym komunikacie. - Warto wspomnieć, że oczyszczalnia „Czajka” w Warszawie została uruchomiona w 2012 roku. Wcześniej stolica odprowadzała nieoczyszczone ścieki do Wisły. Także wówczas Wodociągi Płockie, stosując nowoczesną technologię, dostarczały mieszkańcom Płocka wodę odpowiedniej jakości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE