Reklama

SLD Lewica Razem rozpoczyna kampanię. Oto ich kandydaci... [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

SLD Lewica Razem rozpoczyna kampanię. Oto ich kandydaci... [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy już wszystkie listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który w nadchodzących wyborach do Rady Miasta Płocka połączył siły ze stowarzyszeniem Płock TuMy i partią Nowy Zielony Płock.

Znamy już wszystkie listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który w nadchodzących wyborach do Rady Miasta Płocka połączył siły ze stowarzyszeniem Płock TuMy i partią Nowy Zielony Płock.

W piątek przedstawiono poszczególnych kandydatów (chociaż kilka osób nie zdołało dojechać) na skwerze przy pomniku Ludwika Krzywickiego. Na godzinę pomnik miał doczepiony wycięty z tektury kształt koszulki z napisem "KONSTYTUCJA":

[ZT]20338[/ZT]

Okręg wyborczy nr 1

Podolszyce, Imielnica, Borowiczki

Wojciech Hetkowski – najbardziej doświadczony samorządowiec w naszej drużynie, prezydent Płocka, przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miasta, radny kilku kadencji. Przez najbliższe 5 lat chce dalej pracować dla Płocka i mieszkańców okręgu. jedyny radny SLD mijającej kadencji.

Andrzej Przedlacki – lewicowiec, członek SLD, emerytowany, wieloletni pracownik PKN Orlen, aktywny działacz na rzecz środowiska emerytów i organizator turystyki .

Patryk Mieszkowicz – absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, biolog-botanik, obrońca miejskiej zieleni, który walczy z wycinką kasztanowców na ulicy Swojskiej. Autor wniosków o ustanowienie pomników przyrody, miłośnik historii Płocka, sekretarz płockiego koła Partii Zielonych, inicjator „zielonych” projektów zgłaszanych do Budżetu Obywatelskiego.

Maria Jolanta Janiszewska – bezpartyjna położna środowiskowa z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, od trzech kadencji przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia, współdziała z Radą Rynku Pracy w Płocku, członkini interdyscyplinarnego zespołu Niebieska Karta, przez wiele lat aktywnie działała w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego w grupie roboczej do spraw ochrony zdrowia.

Marta Otwinowska-Rajca – makijażystka i konsultantka ślubna, absolwentka studiów wyższych z zakresu komunikacji społecznej, zwolenniczka rozdziału Kościoła od państwa i nie mieszania spraw duchowych z politycznymi. Mama.

Beata Brzuzy – mieszkanka Borowiczek, działaczka społeczna dobrze znająca problemy swojego  osiedla, radna osiedlowa dwóch kadencji.

Jacek Jaroszewski – pracownik miejskiego przedsiębiorstwa, wieloletni działacz płockiego SLD, z zamiłowania sportowiec i propagator zdrowego trybu życia.

Bartosz Leszczyński – przewodniczący Stowarzyszenia Płock TuMy, międzynarodowy sędzia piłki ręcznej, kierownik pływalni Jagiellonka, w 2014 nominowany do tytułu Płocczanina Roku, społeczny inspektor pracy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Płocku.

 

Okręg wyborczy nr 2

Międzytorze, Trzepowo

Bożena Musiał – radna miasta Płocka w latach 2002-2014, przewodnicząca płockiej Rady Pożytku Publicznego, w ostatnich latach skupiona na działaniach na rzecz edukacji dorosłych.

Radosław Lewandowski – wieloletni pracownik Urzędu Miasta Płocka, Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, historyk-amator, autor poczytnych powieści, członek Korpusu Służby Cywilnej.

Anna Ciecierska – członkini Partii Zielonych, romanistka, nauczycielka w Gimnazjum nr 8 i Liceum im. Władysława Jagiełły, będzie działać na rzecz ochrony przyrody, wywodzi się z rodziny społeczników, a jej dziadek, Juliusz Kawiecki patronuje jednej z płockich ulic.

Leszek Cybulski – emerytowany policjant, współzałożyciel Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) – największej na świecie organizacji zrzeszającej byłych i obecnych funkcjonariuszy policji, od lat związany ze środowiskiem służb mundurowych.

Marek Sapała – emerytowany pracownik PKN Orlen, największy lewicowiec w naszej organizacji, wieloletni członek płockich struktur SLD.

Monika Piotrowska – pielęgniarka z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, szczególnie wyczulona na problemy służby zdrowia, płocczanka z urodzenia i z zamiłowania, która potrafi docenić pozytywne zmiany, ale widzi ile jeszcze zostało w naszym mieście do zrobienia. Miłośniczka zwierząt i aktywnego wypoczynku.

Katarzyna Zalewska – przedsiębiorca, w latach 1998-2002 rzeczniczka Prezydenta Miasta Płocka.

Marcin Mikołajewski – po 12 latach wrócił do Płocka z Dublina, gdzie wyemigrował w poszukiwaniu lepszego życia. Związany z płockim Międzytorzem, nie należy do żadnej partii politycznej, ale wybrał listę SLD-Lewica Razem, ponieważ reprezentowane przez tę koalicję nowoczesne spojrzenie na socjaldemokrację jest mu niezwykle bliskie. Nie bez znaczenia jest również stosunek do Kościoła katolickiego – potężnej i antyobywatelskiej organizacji, której nieposkromiony apetyt na władzę i zawłaszczanie kolejnych obszarów życia społecznego obserwuje z rosnącym niepokojem.

Piotr Tollik – absolwent UMK i SGH, prawnik, wiceprzewodniczący płockiego SLD, przewodniczący zarządu Rady Osiedla Kolegialna, społecznik.

 

Okręg wyborczy nr 3

Stare Miasto, Pradolina Wisły

Barbara Sokołowska – wieloletnia członkini płockich struktur SLD, dyrektor biura ochrony i usług detektywistycznych, na sercu leży jej bezpieczeństwo, na co dzień współpracuje z osobami niepełnosprawnymi i dlatego ich problemy oraz problemy ich rodzin są jej szczególnie bliskie.

Łukasz Stawicki – młody, kreatywny, pracowity i uczciwy, autor projektu osiedlowego Skarpol, inicjator protestu na drogach dojazdowych PKN Orlen, współautor inicjatywy powołania Patrolu Eko. Lokalny patriota kochający swoje osiedle.

Sylwia Wójcik – filolog języka polskiego, pisarka, filozofka, podróżniczka, przyszły „coach”, członek Partii Zielonych, do której wstąpiła, ponieważ głęboko wierzy w potrzebę dbania o innych i o otoczenie, żeby przyszłe pokolenia mogły żyć w bezpiecznym i zielonym świecie.

Rafael Dominik – chociaż nie rodowity płocczanin, to od wielu lat z Płockiem związany i lubiący to miasto. Pracownik MDK i współpracownik płockich mediów - często w centrum wydarzeń, choć do tej pory raczej w charakterze obserwatora. Uznaj jednak, że przyszedł czas, żeby aktywniej włączyć się w pracę na rzecz miasta. Osoba o mocno lewicowych poglądach, szczególnie w sprawach światopoglądowych, mająca własne zdanie, ale potrafiąca słuchać argumentów drugiej strony.

Tamara Szyszkiewicz – absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, zajmuje się księgowością w jednej ze spółek PKN Orlen, razem z narzeczonym prowadzą restaurację przy ulicy Grodzkiej.

Krzysztof Blinkiewicz – przedsiębiorca, społecznik, księgarz, barista, sensoryk i roaster, politolog, były dziennikarz. Założyciel księgarnio-kawiarni Czerwony Atrament.

Iwona Śmigielska – księgowa, przedsiębiorca, właścicielka agencji ochrony Skorpion, z zamiłowania harcerka ZHP.

Włodzimierz Leszczyński – płocczanin, przedsiębiorca zainteresowany nowymi technologiami przemysłowymi, zwolennik in vitro, wielki społecznik, podróżnik z zamiłowania.  Członek Stowarzyszenia Płock TuMy.

 

Okręg wyborczy nr 4

Wielka Płyta, ulice „Słodkie”, osiedle Winiary

Litosława Koper – członek SLD od 2000 roku, od 2015 przewodnicząca Rady Miejskiej SLD w Płocku, wieloletni nauczyciel płockiej „17”, od 8 lat dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, zwolenniczka rozdziału Kościoła od państwa, pomysłodawczyni akcji „Konkubina też rodzina”, wojowniczka o prawa kobiet, organizatorka Czarnych Protestów w Płocku. Autorka projektu Patrol Eko.

Magdalena Lewandowska – z zawodu i zamiłowania nauczycielka, przez trzy kadencje Radna Miasta Płocka, radna osiedlowa. Aktywna, dbająca o mieszkańców i z troską podchodząca do problemów ludzi. Ławniczka sądu okręgowego w Płocku. Lojalna i wierna ideałom lewicowym.

Piotr Nowicki – rodowity płocczanin, wnuk Władysława Nowickiego – obrońcy Płocka 1920 i patrona jednej z płockich ulic. Radny Miasta Płocka 5 kadencji, absolwent wydziału budownictwa Politechniki Warszawskiej, specjalista w obrocie i zarządzaniu nieruchomościami. Autor pilotażowego płockiego projektu dotyczącego mieszkań komunalnych – Mieszkanie 300.  Pomysłodawca  powstania małej obwodnicy Płocka, zbudowanej w poprzedniej kadencji. Prezes klubu sportowego Mazowia Brydż Płock. Wieloletni dyrektor płockiej siedemnastki.

Zygmunt Buraczyński – absolwent wydziału prawa i administracji i wydziału zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczony samorządowiec, radny trzech kadencji, Wiceprezydent Płocka dwóch kadencji. Prezes Klubu Niezależnej Myśli Politycznej.

Małgorzata Rybicka – specjalistka z zakresu fizjoterapii, razem z matką – dr Marianną Rybicką prowadzi od lat gabinet rehabilitacyjny na osiedlu Winiary. Pochodzi z rodziny społeczników pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych i wykluczonych. Była radna miejska i radna sejmiku wojewódzkiego. Członkini Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii i Ligi Kobiet Polskich.

Paweł Zagórski – płocczanin, kandydat apolityczny. Pracownik Energa SA. Kreatywny i zaangażowany społecznik, znany wszystkim jako animator czasu wolnego PAJKO.

Marek Owsik – płocczanin, bezpartyjny społecznik. Nauczyciel tańca, pedagog, menager kultury znany jako kierownik Spółdzielczego Domu Kultury. Przewodniczący rady osiedla.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE