Reklama

Skoki spadochronowe – doskonały pomysł na niecodzienny prezent!

Opublikowano:
Autor:

Skoki spadochronowe – doskonały pomysł na niecodzienny prezent! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zamierzasz wręczyć taki upominek, który będzie wyjątkowy? Pomyśl o podarowaniu vouchera na skok spadochronowy w tandemie!

Zamierzasz wręczyć taki upominek, który będzie wyjątkowy? Pomyśl o podarowaniu vouchera na skok spadochronowy w tandemie!

Skoki spadochronowe często kojarzone są ze specjalistycznymi szkoleniami, odpowiednią kondycją i zdrowiem. Jednak tak naprawdę do skoku nie potrzeba wiele, gdy zdecydujemy się na ten w tandemie, czyli odbywający się wraz z instruktorem.

Dzięki skokom spadochronowym w tandemie można spełnić swoje marzenia o locie w przestworzach jeszcze łatwiej! Ich dostępność powoduje także, że to doskonały wybór na prezent z różnych okazji!

Skok tandemowy ze spadochronem – czym dokładnie jest?

Pod pojęciem takim jak skok spadochronowy w tandemie znajduje się rodzaj skoku, który wykonują dwie osoby jednocześnie. Są to pilot tandemu i jego pasażer, którzy złączeni są uprzężą tandemową.

Jako pilot tandemu najczęściej występuje instruktor spadochroniarstwa posiadający wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Pasażerem może stać się niemalże każdy, kto chciałby spełnić swoje marzenia o skoku ze spadochronem.

Skoki spadochronowe w tandemie zostały opracowane pod koniec lat siedemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych, gdzie skonstruowano pierwszy spadochron tandemowy – przeznaczony dla dwóch osób jednocześnie. Do Polski rozrywka ta zawitała w latach dziewięćdziesiątych.

Czy skoki spadochronowe w tandemie są bezpieczne?

Wiele osób uważa, że skoki spadochronowe to niebezpieczna rozrywka. Jednak stosowany obecnie sprzęt zapewnia maksymalne bezpieczeństwo dla uczestników skoków – także w tandemie.

Do skoków tandemowych stosuje się spadochron o większej czaszy, która jest w stanie unieść dwie osoby jednocześnie. Oprócz spadochronu głównego w zestawie znajdują się również spadochron zapasowy oraz automat spadochronowy, dlatego bezpieczeństwo jest na najwyższym poziomie.

Zatem skoki spadochronowe w tandemie to bezpieczna rozrywa dla każdego, kto chciałby poczuć niesamowitą adrenalinę!

Czy w skoku w tandemie może wziąć udział każdy?

Generalnie, skoki tandemowe są dostępne dla niemalże każdego, ale również w tym przypadku konieczne jest spełnienie odpowiednich wymogów.

Do skoku nie potrzeba specjalnych przygotowań – badań lekarskich potwierdzających stan zdrowia, czasochłonnych i kosztownych szkoleń spadochroniarskich czy treningów. To znacząco ułatwia dostęp do tej rozrywki i powoduje, że jest ona też kapitalnym pomysłem na prezent.

W skokach mogą brać udział osoby dorosłe, a także niepełnoletnie po uzyskaniu zgody rodzica albo opiekuna.

Główne przeciwwskazania do skoków to:

  • ciężar ciała wyższy od 100-120 kg – zależnie od używanego sprzętu
  • epilepsja
  • wrodzona łamliwość kości
  • ostra niewydolność układu krążeniowego i układu oddechowego
  • niestabilność kręgosłupa
  • inne przeciwwskazania lekarskie do uprawiania sportów

Skok spadochronowy w tandemie – krok po kroku

Aby wykonać skok w tandemie, trzeba go wcześniej zarezerwować – można zrobić to obecnie na wielu stronach internetowych, na przykład pod adresem http://skacz.pl.

Gdy chcemy wykupić skok na prezent, wybierzmy voucher – wówczas obdarowana nim osoba sama może wybrać odpowiadający jej najbardziej termin skoku.

W wyznaczonym terminie należy stawić się w ośrodku spadochroniarskim. Tam uczestnik bierze udział w krótkim przeszkoleniu oraz otrzymuje niezbędne wyposażenie – kombinezon, gogle. Po wstępnych przygotowaniach wszyscy uczestnicy skoków wchodzą do samolotu.

Skoki spadochronowe odbywają się z wysokości 3000 lub 4000 metrów nad ziemią. Wysokość wyskoku ma wpływ na czas swobodnego spadania w przestworzach, czyli spadania bez otwartego jeszcze spadochronu.

W przypadku skoku z wysokości 3000 metrów swobodne spadanie trwa około 30 sekund, z kolei przy skoku z 4000 metrów to około 60 sekund.

Po uzyskaniu odpowiedniej wysokości pilot tandemu otwiera czaszę spadochronu i uczestnicy skoku powoli opadają w kierunku lądowiska. Przy skokach spadochronowych w tandemie lądowania są miękkie, dlatego nie należy bać się o ewentualne urazy.

Zatem jeśli szukasz niezwykłego pomysłu na prezent, pomyśl o skokach spadochronowych w tandemie – to gwarancja niezapomnianych wrażeń!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE