Siatkarze z Płocka najlepsi w turnieju. Dobry prognostyk przed ligą

Autor: | Zdjęcie: FB. Volley Team Żychlin

Siatkarze z Płocka najlepsi w turnieju. Dobry prognostyk przed ligą - Zdjęcie główne

KPS Płock | foto FB. Volley Team Żychlin

Wiadomości Drugoligowy beniaminek z Płocka, czyli siatkarze KPS Płock, wygrali turniej w Żychlinie.

Przypomnijmy, że w poprzednich sezonach KPS awansował z czwartej do trzeciej ligi, a stamtąd już po zaledwie jednym sezonie zameldował się w drugiej lidze centralnej, co jest ogromnym sukcesem.

Poza płocczanami, których głównym sponsorem jest ORLEN S.A.,  w turnieju wzięły udział drugoligowe zespoły Volley Team Żychlin i  MMKS Lotnik Łęczyca.

W zawodach o Puchar Burmistrza Gminy Żychlin gra toczyła się systemem każdy z każdym po trzy sety do 25 punktów.

Mecz Volley Team Żychlin - KPS Płock lepiej rozpoczęli gospodarze, wygrali pierwszego seta 25:21. W kolejnych partiach walka była niezwykle zacięta i wyrównana, ale oba sety padły łupem płocczan: 25:23 i 27:25. KPS wygrał mecz 2:1.

Natomiast w potyczce z MMK Lotnik Łęczyca przewaga KPS była dość wyraźna, zespół z Płocka wygrał 3:0 (25:21, 25:20, 25:21) i jednocześnie triumfował w turnieju.

Drugie miejsce zajęli gospodarze z Żychlina, którzy pokonali Lotnika 2:1 (17:25, 25:15, 25:15).

Dwie z pięciu nagród indywidualnych zdobyli zawodnicy KPS. Najlepszym rozgrywającym został Eryk Winkler, a najlepszym libero - Dawid Bulira.

KPS zagra już za kilka tygodni w grupie pierwszej drugiej ligi w gronie 12 ekip. Pierwsze dwa mecze płocczanie zagrają na wyjeździe: 28 września z Treflem II Gdańsk, a 5 października z SUS Travel Elephant Trzebiatów. Pierwszy mecz w Płocku zaplanowano 12 października z Tarnovią Volleyball Tarnowo Podgórne.