Autor: | Zdjęcie: Krzysztof Kaźmierczak

Niesamowita końcówka! Siatkarze z Płocka awansowali do pierwszej ligi mazowieckiej - Zdjęcie główne

foto Krzysztof Kaźmierczak

Wiadomości To była niemal droga przez mękę, ale dzięki ambicji, woli walki i zaangażowaniu udało się! W trzecim, decydującym meczu o awansie do pierwszej ligi mazowieckiej siatkarze KPS Płock pokonali na wyjeździe 3:1 SuperTeam UKS Herkules Sulejówek. W ostatnim secie przegrywali 20:24!

Przypomnijmy, że KPS w tym sezonie wygrał swoją grupę drugiej ligi mazowieckiej, doznał tylko jednej porażki. W fazie play off najpierw dwa razy pokonał SPS Konstancin Jeziorna. Ale w kolejnej rundzie - już w walce o bezpośredni awans - mimo niezłej postawy uległ dwa razy silnemu zespołowi SPS Radmot Jedlińsk, mającemu w składzie nawet siatkarzy z przeszłością pierwszoligową.

Siatkówka. Druga szansa dla KPS Płock

Radmot Jedlińsk awansował do pierwszej ligi, a KPS otrzymał drugą szansę - baraż z ósmą drużyną pierwszej ligi, czyli SuperTeam UKS Herkules Sulejówek. Gra toczyła się się do dwóch wygranych. Pierwszy mecz odbył się w niedzielę w Płocku.

KPS pokazał się z dobrej strony, w popularnym Blaszaku pokonał Herkulesa 3:0 (25:18, 25:20, 26:24). Ale drugi ( i ewentualnie trzeci) mecz zaplanowano na boisku rywala.

Po raz kolejny okazało się, że w siatkówce wszystko jest możliwe, zwłaszcza na własnym parkiecie, przy pomocy widzów.  Herkules postawił poprzeczkę o wiele wyżej, wygrał pierwszego seta do 20. KPS zrewanżował się w drugim do 21, ale w trzeciej partii znów górą byli gospodarze do 18.

Płocczanie nie odpuszczali, bardzo dobrze rozgrywał Patryk Szulecki. KPS wygrał czwartego seta także do 18 i o wyniku decydował tie-break. W nim trwała zażarta walka o każdy punkt, na tablicy pojawił się wynik po 12. Ale m.in. dzięki świetnej postawie w obronie i kontrom to SuperTeam UKS Herkules Sulejówek wygrał seta 15:12, cały mecz 3:2 i wyrównał stan rywalizacji na 1:1 w meczach.

KPS Płock. Decydujące starcie siatkarzy w Sulejówku

Następnego dnia w Sulejówku doszło do decydującego starcia. Siatkarze obu ekip mieli w nogach i rękach pięć setów, widać więc było pewne zmęczenie. Ale ambicja i cel sprawiały, że na parkiecie od początku trwała bardzo wyrównana walka.

Zawodnicy KPS szaleli z radości, gdy po zaciętej końcówce wygrali pierwszego seta do 23. Poszli za ciosem, bo w drugiej partii przewaga KPS była wyraźna, co dało zwycięstwo do 19. Awans był już o krok, czyli o jednego seta!

Ale gospodarze nie odpuścili nawet na chwilę. Po dramatycznej końcówce ekipa z Sulejówka wygrała trzeciego seta 28:26 i wciąż wszystko było możliwe.

W czwartym secie emocje sięgnęły zenitu, ale to gospodarze prowadzili już 13:7! Zapachnialo tie-breakiem, ale KPS znów wskoczył na wyższy poziom, po świetnych serwisach Tomasza Maziarka był już tylko punkt straty. Ale to było za mało, Herkules wygrywał 18:13 i już 24:20. Gdy wydawało się, że jest "po secie", sześć kolejnych akcji wygrał KPS!!! Dzięki tej niespotykanej końcówce KPS wygrał seta 26:24, mecz 3:1 i uzyskał wymarzony awans do pierwszej ligi mazowieckiej!

Wyżej jest już szczebel ogólnopolski, czyli druga liga, poważne granie. Czy podopieczni trenera Dariusza Lewickiego utrzymają się, a może powalczą o kolejny awans w sezonie 2023/2024? Jak zmieni się skład na przyszły sezon i jakie będa cele? Te sprawy wyjaśnią się zapewne w trakcie najbliższych tygodni.

KPS Płock - SuperTeam UKS Herkules Sulejówek 3:0 (25:18, 25:20, 26:24)
SuperTeam UKS Herkules Sulejówek - KPS Płock 3:2 (25:20, 21:25, 25:18, 18:25, 15:12)
SuperTeam UKS Herkules Sulejówek - KPS Płock 1:3 (23:25, 19:25, 28:26, 24:26)

KPS: Szulecki Patryk, Kędzierski Kamil, Wachul Kamil, Domański Piotr, Lewicki Igor, Maziarek Tomasz, Gawryś Jan, Dorodziński Kamil, Czausow Jarosław, Hejcelman Adam, Kostrzębski Adam, Kępczyński Krzysztof, Konopski Damian, Kęczyński Wojciech, Więckowski Bartosz.