Reklama

Shell już działa. Ile kosztuje paliwo?

Opublikowano:
Autor:

Shell już działa. Ile kosztuje paliwo? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z zapowiedziami, swoje podwoje otworzył Shell. To pierwsza stacja z muszelką w Płocku. Ile zapłacimy za paliwo?

Zgodnie z zapowiedziami, swoje podwoje otworzył Shell. To pierwsza stacja z muszelką w Płocku.  Ile zapłacimy za paliwo?

Stacja powstała na rogu Przemysłowej i łącznika między nią a Rembielińskiego , mniej więcej vis a vis Płockiego Centrum Handlowego i niedaleko galerii Mosty. Tam, gdzie kiedyś był parking. Ten teren należy do miejskiej spółki Rynex, koncern ma umowę dzierżawi przez kolejne kilkanaście lat. Umowę podpisano wprawdzie już dość dawno, ale dopiero pod koniec lata ub. roku koncernowi udało się rozpocząć budowę. -  - Cieszymy się, że powstanie kolejna firma, która zwiększy konkurencyjność na rynku paliw - cieszył się we wrześniu Radosław Bednarski, prezes Ryneksu.

Czy rzeczywiście? Na okoliczność otwarcia stacja kusi plakatami z informacją o rabatach i niższych cenach, dlatego sprawdziliśmy, jakie ceny ma kilka innych stacji. Dziś, w środę na stacji Orlen przy Wyszogrodzkiej 123 (stacja o podwyższonym standardzie)  za litr benzyny bezołowiowej 95-oktanowej trzeba zapłacić 5,52 zł, oleju napędowego - tyle samo. Identyczne ceny co Orlen oferuje stacja Statoil na rogu Bielskiej i Gwardii Ludowej. Ciut mniej za "95" i za olej napędowy zapłacimy na stacji Bliska przy Targowej - po 5,51 zł za litr.   Z kolei na stacji Shell benzynę kupimy za 5,29 zł, za olej napędowy - 5,33 zł.

W Polsce działa blisko 400 sieci Shell, najbliższa oprócz nowej płockiej  - w Cekanowie w gm. Słupno.

Fot. Portal Płock

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE