Reklama

Sezon na rejsy po Wiśle otwarty. Żegluga Płocka zaprasza

Opublikowano:
Autor:

Sezon na rejsy po Wiśle otwarty. Żegluga Płocka zaprasza  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dosyć późno, bo dopiero 4 lipca ruszył tegoroczny sezon rejsów. Start opóźniła oczywiście pandemia koronawirusa i dopiero teraz Żegluga Płocka mogła uruchomić "Mariannę". Do rejsów dorzucił się PKN ORLEN.

Dosyć późno, bo dopiero 4 lipca ruszył tegoroczny sezon rejsów. Start opóźniła oczywiście pandemia koronawirusa i dopiero teraz Żegluga Płocka mogła uruchomić "Mariannę". Do rejsów dorzucił się PKN ORLEN. 

Dopiero teraz Żegluga Płocka otrzymała stosowne pozwolenia na przeprowadzenie rejsów. Na "Mariannie", bo tak się nazywa statek, obowiązują reżim sanitarny - m.in. obowiązkowa dezynfekcja rąk, a pasażerów będzie tylko 70, choć w normalnych czasach mieściło się 150 osób. Takie są jednak wymogi. 

Od 4 lipca do końca października "Marianna" w soboty i niedziele będzie zabierała pasażerów na 45-minutowe rejsy po Wiśle. Trasa wycieczki to kilometr w górę i kilometr w dół rzeki - w tym czasie można podziwiać m.in. malownicze Wzgórze Tumskie. 

- To jeden z najnowocześniejszych statków pasażerskich na Wiśle, a to ze względu na maszynownię, silniki i elektronikę, którą wymieniliśmy w zeszłym roku - mówi kapitan Mariusz Pielaciński. - W maszynowni znajduje się silnik marki Cummins, który spełnia wszelkie wymagania dotyczące emisji spalin. Nie zatruwamy środowiska. Silnik ma 455 koni mechanicznych - to nawet nadmiar mocy. Poradzimy sobie w przypadku silnych wiatrów i innych niesprzyjających warunkach. 

W tym sezonie bilety kosztują:

  • 13 zł dla dzieci,
  • 15 zł dla seniorów,
  • 20 zł normalny.
Bilety są nieco tańsze, niż przed rokiem, a to ze względu na współpracę z PKN ORLEN. 

- Mogliśmy zejść o 2 zł na na bilecie - mówi Pielaciński. - Żegluga była zagrożona. Muszę utrzymać jednostkę i pracowników, również w sezonie zimowym. To nie jest tak, że załoga zimą idzie do domu i nie ma utrzymania. Kosztów, zwłaszcza z utrzymaniem jednostki poza sezonem, jest dużo. Sponsoring PKN ORLEN pozwoli mi utrzymać jednostki. 

- Zdecydowaliśmy się na tę współpracę z dwóch powodów. To lokalne przedsiębiorstwo i doskonale wiemy, że w czasie pandemii wiele osób prowadzących działalność gospodarczą miało problemy. Warunki epidemiologiczne nie pozwalały na jej prowadzenie. Teraz zostały dostosowane i możemy realizować rejsy po Wiśle zachowując rygory. Drugi powód jest oczywisty: te widoki są chyba najpiękniejsze w Płocku. Jeśli możemy dołożyć swoją cegiełkę do rodzinnego spędzania czasu, to po prostu się cieszymy - mówi Wioletta Kulpa, kierownik Działu Sponsoringu Społecznego w PKN ORLEN. 

Rejsy odbywają się w soboty i niedziele, co półtorej godziny. Start o 11:00, a kolejne rejsy o 13:00, 14:30, 16:00, 17:30 i 19:00. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE