Reklama

Reklama

Setki pracowników z zagranicy budują instalację na ORLENIE. Koncern rozpoczął kampanię informacyjno-edukacyjną

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Setki pracowników z zagranicy budują instalację na ORLENIE. Koncern rozpoczął kampanię informacyjno-edukacyjną - Zdjęcie główne

Trwa transport materiałów do budowy instalacji Olefin III | foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa budowa instalacji Olefin 3, a głównym wykonawcą jest firma Hyundai Engineering. Oprócz Polaków przy budowie pracują przedstawiciele kilku innych narodowości. PKN ORLEN rozpoczął akcję edukacyjną, a policja zapewnia, że przeanalizowała skalę i rodzaje zagrożeń.

Reklama

Instalacja Olefin III to inwestycja warta 13,5 miliarda złotych. To największy projekt petrochemiczny w Europie, a przy jego budowie, obok Polaków, będą pracować przedstawiciele kilku nacji: Koreańczycy, Hindusi, Malezyjczycy, Pakistańczycy, Turcy oraz przedstawiciele Turkmenistanu. Obecnie jest ich około tysiąca, ale w szczytowym okresie budowy będzie ich nawet 10 razy więcej. 

- PKN ORLEN wspólnie z policją oraz wykonawcą Kompleksu Olefin III przygotował szereg działań informacyjno-edukacyjnych. Policjanci już rozpoczęli w szkołach spotkania z uczniami na temat tolerancji i mowy nienawiści. Ponadto działania prewencyjne policji będą miały za zadanie podniesienie świadomości zwłaszcza prawnej oraz związanej z uprawnieniami i zadaniami poszczególnych służb mundurowych. W tym celu policja opracowała poradnik, który będzie dystrubuowany przez wykonawcę wśród pracowników Kompleksu Olefin III, w miejscu ich pracy oraz zamieszkania. Będzie on zawierał zdjęcia policjantów w różnym umundurowaniu oraz informacje o ich uprawnieniach, informacje o instytucjach pomocowych oraz podstawowych przepisach prawnych, m.in. z zakresu ruchu drogowego - informuje biuro prasowe koncernu. 

Koncern za pośrednictwem bilbordów oraz mediów będzie prowadził akcję informacyjną wśród mieszkańców Płocka, która ma na celu podniesienie świadomości kulturowej i obyczajowej. 

Policja: przeanalizowaliśmy zagrożenia 

Spore wyzwanie stoi także przed policją. W Komendzie Wójewódzkiej Policji w Radomiu zapewniają, że przenalizowali skalę i rodzaje zagrożeń związanych z napływem pracowników z zagranicy. Z jednej strony policjanci prowadzą w szkołach, o czym już wspominaliśmy, prelekcje związane z mową nienawiści. Z drugiej jednak chodzi o dodatkowe siły, które mają pozwolić utrzymać spokój.

- Nowa sytuacja w Płocku obliguje nas do dysponowania większych sił patrolowo-interwencyjnych oraz ruchu drogowego. Wynika to z nasilonego ruchu osób i pojazdów, w tym transportów ponadgabarytowych, których przejazdy wymagają szczególnego zabezpieczenia. Przy miasteczku pracowniczym w Starej Białej inwestor zaplanował pomieszczenia do dyspozycji Policji. Pełniący tam całodobowo służbę funkcjonariusze będą mieli za zadanie dbanie o bezpieczeństwo w okolicy budowy, a w razie potrzeby będą również interweniować na jej terenie. Policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Płocku będą w tym zakresie wspierać funkcjonariusze z innych jednostek, a zwłaszcza Oddziałów Prewencji Policji w Płocku - mówi podinsp. Katarzyna Kucharska Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy