Reklama

Reklama

Sesja Rady Miasta Płocka. Radni zwiększą pomoc dla Ukrainy o 60 procent?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Sesja Rady Miasta Płocka. Radni zwiększą pomoc dla Ukrainy o 60 procent? - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek 26 stycznia zaplanowano 50. sesję Rady Miasta Płocka. W programie jest 17 punktów.

Reklama

Ósmy punkt mówi o zmianie uchwały w sprawie udzielenia pomocy społecznościom lokalnym i regionalnym Ukrainy. O co dokładnie chodzi? Projekt uchwały zakłada zwiększenie kwoty z 500 tys. zł do 800 tys. zł.

Jakie jest uzasadnienie?

- W związku z dokonywanymi przez darczyńców wpłatami darowizn proponuje się zwiększenie kwoty wskazanej w w treści uchwały do wartości 800.000 zł - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Podczas czwartkowej sesji płoccy radni zajmą się m.in. także ustaleniem górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości, którzy nie są obowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych oraz górnych stawek opłat za opróżnianie zbiorników bezodpływowych oraz osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych.

W planie jest także uchwała w sprawie przyjęcia do realizacji wieloletniego programu osłonowego w zakresie dożywiania na terenie Miasta Płocka „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023, podwyższenie kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania nieodpłatnie pomocy w zakresie dożywiania w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności dla osób objętych wieloletnim rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.

Dyskusja toczyć się będzie także na temat programu realizacji miejsc postojowych dla pojazdów na terenie miasta Płocka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy