Reklama

Seria włamań. Rozkopali złodziejom drogę

Opublikowano:
Autor:

Seria włamań. Rozkopali złodziejom drogę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Nowego Gulczewa, żyjący w ogromnym stresie po serii włamań, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i utrudnić życie złodziejom przez rozkopanie jednej z ulic. Policja szuka więc teraz nie tylko włamywaczy, ale i… sprawców rozkopania drogi.

Mieszkańcy Nowego Gulczewa, żyjący w ogromnym stresie po serii włamań, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i utrudnić życie złodziejom przez rozkopanie jednej z ulic. Policja szuka więc teraz nie tylko włamywaczy, ale i… sprawców rozkopania drogi.

O problemie mieszkańców Nowego Gulczewa w gminie Słupno pisaliśmy niedawno - mieszkający na osiedlu domków jednorodzinnych po traumie związanej z włamaniami i kradzieżami w okolicy domagali się włączenia oświetlenia ulicznego nie tylko do północy tak jak było do tej pory, ale przez całą noc. Liczą, że całonocne oświetlenie ukróci złodziejskie zapędy szajki włamywaczy. Jednak radni gminy, którzy decydują o podziale środków, stoją jednak na stanowisku, że palące się całe noce latarnie na terenie całej gminy to koszt niewspółmierny do ewentualnych efektów, zwłaszcza że np. na pobliskim Zielonym Jarze dochodzi do większej liczby przestępstw, mimo że osiedlowe uliczki są oświetlone przez całą noc.

Sprawa nabrała rumieńców ostatnio, gdy ponownie złodzieje usiłowali się włamać do domków w Nowym Gulczewie. Jak czytamy w oświadczeniu przesłanym przez płocką komendę, mowa już w sumie o dwóch włamaniach i trzech usiłowaniach włamań. - Komendant miejski policji w Płocku już po pierwszych zdarzeniach, na początku czerwca br., powołał specjalną grupę dochodzeniowo - śledczą - zapewnia płocka policja. - W skład tej grupy wchodzą policjanci z Komisariatu Policji na Podolszycach oraz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Funkcjonariusze prowadzą intensywne czynności, w tym operacyjne, ukierunkowane na ustalenie i zatrzymanie sprawców włamań i kradzieży.

Równolegle ktoś postanowił wziąć jednak sprawy w swoje ręce - jak dowiedzieliśmy się od Danuty Gierwatowskiej, szefowej referatu Budownictwa, Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej w Urzędzie Gminy Słupno, rozkopano ulicę Stepową drogę gruntową należącą do gminy. Zamysł był taki, by utrudnić życie uciekającym z łupami złodziejom, ale odbiło się również na mieszkańcach na co dzień korzystających z tej drogi, którzy nagle musieli objeżdżać zawalidrogę prosto przez zboże sąsiadów. - To oni właśnie interweniowali w Urzędzie Gminy, pytając, kto i dlaczego wykopał dół uniemożliwiający przejazd - mówi Danuta Gierwatowska. - Za pierwszym razem gmina na własny koszt wyrównała drogę.

Za pierwszym, bo niedługo później Stepowa znów zamieniła się w tor przeszkód. - Pojawiła się tam sporych rozmiarów hałda ziemi - dowiedzieliśmy się w urzędzie gminy. - Jednak gdy sprawą zajęła się policja, hałda zniknęła.

Marta Lewandowska z płockiej komendy potwierdza, że toczy się postępowanie w sprawie o wykroczenie z art. 100. Kodeksu Wykroczeń, który mówi m.in. o samowolnym rozkopywaniu drogi publicznej. - Prowadzone czynności mają na celu ustalenie sprawcy tego wykroczenie - informuje policjantka. Za wykroczenie z tego artykułu przewidziana jest kara grzywny do tysiąca złotych lub kara nagany.

Na temat bezpieczeństwa w Nowym Gulczewie rozmawiano również na ostatniej sesji gminy. Co prawda mieszkańcom nie udało się przekonać rajców o konieczności uruchomienia całonocnego oświetlenia, ale po burzliwych dyskusjach zgodzono się m.in., że trzeba pilnie opłacić dodatkowe patrole policji w rejonie osiedla. Zabezpieczenie Nowego Gulczewa ma też być tematem posiedzenia komisji radnych.

Policja zapewnia, że czynności w tej sprawie prowadzone są intensywnie, sprawdzana jest każda informacja. - Cały czas zbieramy wszystkie dane, które można przekazywać również anonimowo pod nr tel. 24 266 – 16 – 70 lub pod numerem telefonu alarmowego 997 - informują policjanci.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE