Reklama

Ścieki znów trafiają do Wisły. Wszystko z powodu deszczu

Opublikowano:
Autor:

Ścieki znów trafiają do Wisły. Wszystko z powodu deszczu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - W związku z opadami deszczu zwiększył się odpływ ścieków i wód opadowych z siedmiu dzielnic lewobrzeżnej Warszawy do 4,6 m3/s. Przekracza to wydajność awaryjnego rurociągu, która wynosi do 3,5 m3/s - poinformowały Wody Polskie.

- W związku z opadami deszczu zwiększył się odpływ ścieków i wód opadowych z siedmiu dzielnic lewobrzeżnej Warszawy do 4,6 m3/s. Przekracza to wydajność awaryjnego rurociągu, która wynosi do 3,5 m3/s - poinformowały w środę Wody Polskie.

Jednocześnie przypomniano, że średni dzienny zrzut ścieków wynosi ok. 3 m3/s.

- Nadwyżka trafia obecnie do Wisły. Wody opadowe spłyną po kilku godzinach i sytuacja ulegnie poprawie. Pompy pracują cały czas i 3,5 m3 ścieków na sekundę trafia do oczyszczalni "Czajka" - taką informację na swojej stronie internetowej przekazały odpowiedzialne za instalację Wody Polskie.

Deszczówka pomieszana jest ze ściekami. Rzecznik prasowy Wód Polskich Sergiusz Kieruzel dopowiedział w rozmowie z dziennikarzem Polskiej Agencji Prasowej, że "aktualnie odpływ ścieków i wód opadowych wynosi około 4 metrów sześciennych na sekundę", natomiast wydajność awaryjnego rurociągu wynosi do 3,5 m3/s. Nadwyżka spada do Wisły. Kiedy spłynie, ścieki mają być znów pompowane w stu procentach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE