Reklama

Ściana dekoracyjna z napisami, czyli prosty sposób na oryginalny salon

Opublikowano:
Autor:

Ściana dekoracyjna z napisami, czyli prosty sposób na oryginalny salon - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ściana dekoracyjna niejedno ma imię. To już nie tylko ceglane wykończenie czy niebanalny efekt ombre, ale również zabawne lub wzruszające, mniej lub bardziej poetyckie napisy. Dowiedz się, jak stworzyć piękną grafikę w salonie.

Ściana dekoracyjna niejedno ma imię. To już nie tylko ceglane wykończenie czy niebanalny efekt ombre, ale również zabawne lub wzruszające, mniej lub bardziej poetyckie napisy. Dowiedz się, jak stworzyć piękną grafikę w salonie.

Fascynacja wzornictwem skandynawskim pociągnęła za sobą zainteresowanie nieskomplikowanymi elementami graficznymi, które jednak potrafią celująco dopiąć aranżację. Mowa tu o napisach – całych zdaniach lub pojedynczych wyrazach – które stają się mottem domu bądź hasłem niosącym w sobie pewne, pozytywne emocje lub skojarzenia. Przeczytaj, jak stworzyć piękne i znaczące slogany i sentencje za pomocą szablonów do malowania ścian.

                                  

Skandynawska Prostota z Kolorów Świata

Ściana dekoracyjna, czyli wymyśl hasło

Salon to serce domu – miejsce, w którym gramy w planszówki z domownikami i częstujemy przyjaciół zieloną herbatą. Pokój dzienny to zatem doskonałe miejsce na zabawę słowem i słowotwórcze akrobacje. Na wykonanie napisu wybierzmy najbardziej reprezentatywną ścianę (jej część centralną lub jedynie fragment), na której jednak inne ozdoby zostały ograniczone do minimum. Nic nie wprowadza takiego dysonansu do aranżacji, jak kombinacja detali z zupełnie różnych bajek. Jeśli zaś na ścianach już wiszą obrazy, zdjęcia czy plakaty, zadbajmy o to, aby hasło weszło z nimi w dialog i stworzyło przemyślaną kompozycję.

Mamy tu ogromne pole (a raczej ścianę) do popisu. Ściana dekoracyjna w naszym salonie może zapadać w pamięć dzięki znanej sentencji, powiedzonku, cytatowi z filmu lub książki. Częste są również nawiązania do postaci z kultury masowej, fragmenty wierszy, a nawet pojedyncze wyrazy, np. w obcym języku. Możemy też zdecydować się na hasło nawiązujące do naszego hobby lub ulubionego serialu.

Szablony do malowania ścian: oryginalny styl

Wiele zależy od stylu grafiki oraz wybranej czcionki. Wybierzmy taką, dzięki której pomieszczenie nabierze indywidualnego charakteru, nie zapominajmy jednak, że wzór powinien idealnie komponować się ze stylem wnętrza. Gotycka sentencja w nowoczesnym salonie to już byt daleko posunięty eklektyzm.

Projektując szablony do malowania ścian, musimy zastanowić się również nad kombinacją kolorystyczną. Doskonale sprawdzają się tu kontrastowe kolory – ciemny napis w przypadku jasnej powierzchni oraz jasny na ścianie o intensywniejszej tonacji. W salonie pomalowanym na odcień Skandynawska Prostota z palety Kolorów Świata Dulux perfekcyjnie sprawdzi się tym samym sentencja utrwalona Lawendową Doliną. Z kolei na powierzchni muśniętej Namiętnością Carmen pięknie będzie wyglądało hasło w odcieniu Lodów Malaga.

***

Napisy wykonane za pomocą szablonów do malowania ścian to fantastyczna alternatywa dla tradycyjnych dekoracji. Zastanów się, jakie hasło najlepiej odda atmosferę domu oraz charakter domowników, a następnie projektuj, wycinaj, maluj!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE