Reklama

Sąsiedzi spłoszyli złodzieja, gdy wchodził przez balkon

Opublikowano:
Autor:

Sąsiedzi spłoszyli złodzieja, gdy wchodził przez balkon  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O tym, jak cenna jest sąsiedzka czujność, przekonali się właściciele mieszkania na Zielonym Jarze. Kilka dni wcześniej życzliwi sąsiedzi pokrzyżowali też szyki złodziejowi w centrum miasta.

O tym, jak cenna jest sąsiedzka czujność, przekonali się właściciele mieszkania na Zielonym Jarze. Kilka dni wcześniej życzliwi sąsiedzi pokrzyżowali też szyki złodziejowi w centrum miasta.

Rzecznik płockiej policji przekazał informacje na temat dwóch zdarzeń, w których złodziej został spłoszony przez czujnych sąsiadów. Za pierwszym razem, w niedzielę 18 września, na ulicy 1 Maja czujni sąsiedzi udaremnili plany złodzieja, który dostał się do środka przez otwarte okno.

Dwa temu do podobnej sytuacji doszło przy ul. Batalionu Parasol. Złodziej podważył drzwi balkonowe i już miał wejść do mieszkania, gdy przepłoszył go sąsiad właścicieli. Z mieszkania nic nie zginęło, ale włamywacz uszkodził drzwi. Wartość strat to ok. 500 zł.

W obu przypadkach złodziejowi udało się uciec, ale rzecznik policji podkreśla, że na uznanie zasługuje reakcja sąsiadów. Ich czujność bywa nie do przecenienia.

- Taka pozytywna reakcja może okazać się najlepszym sposobem na uniknięcie kradzieży czy też włamania - chwali Krzyssztof Piasek. -  Należy pamiętać, że to przestępca ma się bać, że zostanie przyłapany na gorącym uczynku a nie mieszkańcy, którzy żyją  w zgodzie z obowiązującymi normami prawnymi.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE