Reklama

Sanniki hucznie świętują nadanie praw miejskich. Kto wystąpi?

Opublikowano:
Autor:

Sanniki hucznie świętują nadanie praw miejskich. Kto wystąpi? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tego dnia wszystkie wydarzenia poprowadzi znana i lubiana aktorka Olga Bończyk. Koncertowy cykl zakończy wokalista zespołu, który na koncie ma wiele przebojów. Przypomnijmy sobie choćby utwór „Takie tango”, który długo nie schodził z list przebojów.

Tego dnia wszystkie wydarzenia poprowadzi znana i lubiana aktorka Olga Bończyk. Koncertowy cykl zakończy wokalista zespołu, który na koncie ma wiele przebojów. Przypomnijmy sobie choćby utwór „Takie tango”, który długo nie schodził z list przebojów.

Singiel z płyty „Nic nie boli tak jak życie” bił wszelkie rekordy popularności. Piosenkę uznano za największy przebój 25-lecia Wolnej Polski dzięki słuchaczom Programu Pierwszego Polskiego Radia. W niedzielę, 26 sierpnia gwiazdą wieczoru w sannickim pałacu będzie lider Budki Suflera, Krzysztof Cugowski. Wystąpi w towarzystwie muzyków: Jacka Królika (gitara), Cezarego Konrada (perkusja), Roberta Kubiszyna (bas), Janusza Króla (fortepian), natomiast na klawiszach zagra Tomasz Kałwak.

To jednak nawet nie finał całego wydarzenia, które rozpocznie się od uroczystego nadanie praw miejskich Sannikom i zakopania przed pałacem kapsuły czasu (godz. 15.00). Tuż po tym zaplanowano kilka słów na temat ostatnich inwestycji. Początek recitalu fortepianowego japońskiego pianisty Takashi Yamamoto zaplanowano na godz. 16.30. Obchody 50. Niedzieli Sannickiej wójt Gabriel Wieczorek zainauguruje około godz. 17.00. Zaraz po tym przybyli goście obejrzą występy Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Sanniki, następnie tercetu tenorów TreVoci (godz. 18.30). Melomani posłuchają Voytka Soko-Sokolnickiego, Mikołaja Adamczaka i Miłosza Gałaja.

To wciąż nie wszystko. Tuż przed godz. 20.00 swoje talenty zaprezentuje kwartet Obsession. Na skrzypcach zagra Kamila Szalińska-Bałwas i Agnieszka Kłosiewicz, na altówce Aleksandra Świdzińska-Kubicka i do kompletu Justyna Meliszek – na wiolonczeli. Dopiero po ich występie (godz. 21.00) zaśpiewa Krzysztof Cugowski z zespołem. A na zakończenie, tak około godz. 22.30, warto spojrzeć w górę, bowiem obchody zakończą się pokazem laserów i fajerwerków.

Fot. Tomasz Miecznik

Fot. Materiały prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE