Reklama

Są pieniądze na drogi. Wiemy, co z drugą nitką Wyszogrodzkiej

Opublikowano:
Autor:

Są pieniądze na drogi. Wiemy, co z drugą nitką Wyszogrodzkiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka dni temu minister infrastruktury i budownictwa przyznał 600 mln złotych na inwestycje drogowe w 9 województwach. Część pieniędzy posłuży m.in. do rozbudowy drogi krajowej nr 62 na odcinku Płock-Wyszogród.

Kilka dni temu minister infrastruktury i budownictwa przyznał 600 mln złotych na inwestycje drogowe w 9 województwach. Część pieniędzy posłuży m.in. do rozbudowy drogi krajowej nr 62 na odcinku Płock-Wyszogród. 

To dobra wiadomość dla kierowców, choć trzeba trzeba zwrócić uwagę na termin realizacji. Inwestycje przewidziane są na lata 2020-2022. Zgodnie z decyzją ministra, rozbudowane zostaną drogi krajowe nr 60 i 62, czyli trasy do Gostynina i Wyszogrodu. 

Jak można przeczytać na stronie ministerstwa, rozbudowa drogi do Gostynina obejmie nieco ponad dziewięciokilometrowy odcinek. Obejmie to dostosowanie drogi do nośności 115 kN/oś, remont istniejących i budowę nowych chodników, budowę ścieżki rowerowej, remont ronda czy przebudowę skrzyżowań i oświetlenia ulicznego. 

Dużo większą inwestycją będzie przebudowa drogi krajowej nr 62, prowadzącej do Wyszogrodu. Na 30-kilometrowym odcinku również przebudowane zostaną skrzyżowania, oświetlenie uliczne czy zatoki dla autobusów. 

- W celu poprawy przepustowości drogi na odcinku od km 123,612 do km 128,800 konieczna jest dobudowa trzeciego pasa ruchu do obsługi zjazdów i skrzyżowań - informuje ministerstwo. 

To niewątpliwie dobra wiadomość dla kierowców. Dodatkowy pas z pewnością spowoduje, że ruch będzie płynniejszy.

Przepustowość poprawi także oczekiwana budowa drugiej nitki ul. Wyszogrodzkiej, od "Panoramy" do granic miasta. W godzinach szczytu, na odcinku zwężonym do jednego pasa, tworzą się spore korki. Na tę inwestycję też trzeba będzie jeszcze poczekać.

Jak się okazuje,  zostanie ona prawdopodobnie zrealizowana w tym samym czasie, jak odcinek przebudowywany poza miastem. Jeśli zapowiedzi urzędników się sprawdzą, zostanie ukończona w 2022 roku. 

- Kończymy negocjacje dotyczące porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. - mówi Hubert Woźniak z Urzędu Miasta. - GDDKiA wykona tę inwestycję, a miasto będzie współfinansować fragmenty drogi, które leżą w granicach Płocka. 

Jak mówi Woźniak, rozbieżnością w negocjacjach był termin inwestycji. Ratusz chciał, by została zrealizowana w latach 2018-2020, ale ostatecznie przesunie się na lata 2020-2022. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE