Reklama

Są już wnioski na 500 zł. Były tłumy?

Opublikowano:
Autor:

Są już wnioski na 500 zł. Były tłumy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od wczoraj można pobrać wnioski o świadczenie 500 plus. Dzięki temu, że dokumenty są dostępne w wielu miejscach, na razie nie widać szturmu na Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Gorzej może być podczas składania wniosków, bo każdy będzie chciał złożyć je jak najwcześniej, licząc na to, że szybciej dostanie pieniądze.

Od wczoraj można pobrać wnioski o świadczenie 500 plus. Dzięki temu, że dokumenty są dostępne w wielu miejscach, na razie nie widać szturmu na Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Gorzej może być podczas składania wniosków, bo każdy będzie chciał złożyć je jak najwcześniej, licząc na to, że szybciej dostanie pieniądze.

Od poniedziałku trwa wydawanie wniosków dla rodziców starających się o wypłatę świadczenia w ramach programu Rodzina 500 plus.  Przypomnijmy: niezależnie od dochodu rodzice mają prawo do 500 zł dodatku na drugie i kolejne dziecko, a także na pierwsze i na jedyne, jeśli dochód na rodzinę nie przekracza 800 zł na osobę (lub 1,2 tys. zł, gdy w rodzinie wychowuje się dziecko niepełnosprawne).

Od wczoraj można już pobrać wniosek o to świadczenie. Potrzebne druki dostępne są m.in. we wszystkich punktach  MOPS, w Ratuszu, we wszystkich żłobkach, przedszkolach i podstawówkach, w Ośrodku Pieczy Zastępczej przy Kleeberga na Podolszycach Północ, a także na stronie MOPS.

Chyba właśnie dzięki tej liczbie punktów na razie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej nie przeżywa szturmu na Dział Świadczeń Socjalnych przy pl. Dąbrowskiego. -To prawda, nie było kolejek, ale wydawanie wniosków do wypełnienia, a ich pobieranie to zupełnie co innego  - przyznaje Eliza Dygas, kierowniczka Działu Świadczeń Socjalnych. - Mimo tego, że wnioski można pobrać w wielu miejscach, dziennie wydajemy średnio ok. 300 dokumentów.

W MOPS-ie spodziewają się szturmu od 1 kwietnia, gdy rozpocznie się przyjmowanie wypełnionych wniosków. Wprawdzie pracownicy MOPS będą czekali na płocczan w  pięciu punktach, ale w czterech z nich, poza pl. Dąbrowskiego, będzie można złożyć jedynie wnioski na drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu.

Szturm prognozuje się przede wszystkim dlatego, że rodzice liczą, że im wcześniej złożą wniosek, tym szybciej otrzymają pieniądze. Tak zapewne będzie, choć może się zdarzyć, że ktoś, kto przyniesie niekompletną dokumentację, będzie musiał wrócić z uzupełnionym plikiem z powrotem i ponownie ustawić się w kolejce. Można wprawdzie złożyć wniosek przez Internet (m.in. przez ePUAP, platformę ZUS), ale do tego potrzebny jest podpis elektroniczny, który nie każdy ma, albo tzw. profil zaufany.

Aby tego uniknąć, MOPS apeluje, by rodzice od razu przynosili wszystkie potrzebne dokumenty - nie tylko wniosek, dowód osobisty, ale i akty urodzenia dzieci oraz dokumenty potwierdzające stan cywilny, m.in. wyroki rozwodowe, ewentualnie akty zgonu małżonka.

Przypominamy, że wniosek złożony między 1 kwietnia a 1 lipca (włącznie) daje prawo do wypłaty świadczenia wychowawczego z wyrównaniem od kwietnia. Po tym okresie pieniądze zostaną wypłacone od miesiąca, w którym wpłynął wniosek z prawidłowo wypełnionymi dokumentami.

Punkty, w których pracownicy MOPS będą w kwietniu przyjmować wypełnione wnioski(wyłącznie wnioski na drugie i kolejne dziecko - niezależnie od dochodu. Te ostatnie można złożyć tylko w Dziale Świadczeń Społecznych na pl. Dąbrowskiego.

- MOPS, ul. Wolskiego 4 - poniedziałek, wtorek, środa 7.30-15.30, czwartek 8.30-17.30, piątek 8.30-15.30

- Urząd Miasta Płocka – Biuro Obsługi Klienta, ul. Zduńska, - ul. Stary Rynek 1, ul. Piłsudskiego 6 - poniedziałek, wtorek, środa 7.30-15.30, czwartek 8.30-17.30, piątek 8.30-15.30

- Ośrodek Rodzinnej Pieczy Zastępczej, ul. Kleeberga 3 (Podolszyce Północ) - poniedziałek-piątek: 9.00 - 17.00

- Miejski Urząd Pracy - od poniedziałku do piątku w godz. 08.00-.15.00.


Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE