Reklama

S10 przez Płock. Jest rozporządzenie

Opublikowano:
Autor:

S10 przez Płock. Jest rozporządzenie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rząd zmienił rozporządzenie w sprawie autostrad i dróg ekspresowych. Ma na nich skorzystać Płock, dotąd omijany szerokim łukiem w tego typu planach.

Rząd zmienił rozporządzenie w sprawie autostrad i dróg ekspresowych. Ma na nich skorzystać Płock, dotąd omijany szerokim łukiem w tego typu planach.

Jak poinformowały rządowe służby prasowe, rada ministrów wydała rozporządzenie zmieniające poprzedni dokument w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych. W komunikacie podano, że zmiany zaproponowane przez ministra infrastruktury i rozwoju mają związek z koniecznością dostosowania układu drogowego do potrzeb zakładów azotowych w Policach  (S6) i właśnie w Płocku.  Tym samym rząd uznał wreszcie potrzeby miasta związane ze strategicznym znaczeniem Orlenu dla polskiej gospodarki i zgodził się, że projektowane zmiany będą miały wpływ na zminimalizowanie zagrożeń w ruchu drogowym. W przypadku Płocka chodzi o transport materiałów niebezpiecznych związanych z działalnością kombinatu. Przybliżenie jej do miasta ma być z korzyścią nie tylko dla ciężarówek przewożących niebezpieczne ładunki, ale również dla mieszkańców jadących do stolicy i na lotnisko w Modlinie.

Rozporządzenie na nowo określa przebieg S10 (ma połączyć Szczecin z aglomeracją warszawską) z Torunia do Warszawy przez Płock. Jak podaje Polski Kongres Drogowy, droga ekspresowa ma skrzyżować się z S7 na węźle Nowy Dwór Mazowiecki i dalej biec do drogi S8.  

Do tej pory Płock był pomijany w rządowych planach drogowych - nie wspominał o nas rządowy Program Budowy Dróg Krajowych i i autostrad na lata 2014-2023, a plany związane z budową obwodnicy czy przybliżeniem drogi szybkiego ruchu do miasta torpedowano wyliczeniami wskazującymi na zbyt małe natężenie ruchu. Teraz - jak jako pierwsza podała płocka Gazeta Wyborcza - pod uwagę wzięto przede wszystkim konieczność dostosowania sieci dróg do potrzeb związanych z działalnością rafinerii. Jako że trwa intensywna kampania wyborcza, można się spodziewać, że zmiany w sprawie wytyczenia korytarza, o które domagali sie od lat politycy wszystkich partii,  będą mieć wielu ojców.

Na zdjęciu wystrój auli podczas jednej z sesji rady miasta w poprzedniej kadencji samorządu, fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE