Reklama

Ruszyła budowa szpitala tymczasowego w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Ruszyła budowa szpitala tymczasowego w Płocku  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości PKN ORLEN poinformował, że dziś na plac budowy szpitala tymczasowego w Płocku dostarczone zostaną pierwsze kontenery.

PKN ORLEN poinformował, że dziś na plac budowy szpitala tymczasowego w Płocku dostarczone zostaną pierwsze kontenery. 

Szpital tymczasowy w Płocku ma być gotowy do końca listopada, ale do 20 listopada ma być gotowych pierwsze 100 łóżek. Ostatecznie placówka ma mieć 200 łóżek.

- Pierwsze kontenery na potrzeby szpitala tymczasowego w Płocku dziś zostaną dostarczone na teren budowy. Obecnie PKN ORLEN prowadzi zaawansowane prace związane z przygotowaniem niezbędnej infrastruktury technicznej oraz terenu pod szpital na działce Centrum Badawczo-Rozwojowego PKN ORLEN w Płocku - przekazało biuro prasowe koncernu. 

Od kilku dni koncern prowadzi też rekrutację kadry medyczynej, ale szczegółów w tej kwestii jeszcze nie ma. 

- Dzięki zaangażowaniu wielu spółek z Grupy ORLEN prace związane z przygotowaniem szpitala tymczasowego w Płocku idą błyskawicznie. Zabezpieczyliśmy niezbędną infrastrukturę techniczną pod placówkę medyczną, w której pacjenci otrzymają profesjonalną i kompleksową pomoc. Jak w przypadku każdego projektu myślimy długofalowo i staramy się optymalizować nasze działania. Dlatego, po zakończeniu pandemii, szpital kontenerowy będzie mógł zostać rozłożony i przechowywany w magazynie jako zabezpieczenie w razie innych wyjątkowych sytuacji– mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Szpital będzie składał się ze 194 kontenerów i będzie posiadał całe niezbędne zaplecze. 

- Po zakończeniu pandemii placówkę będzie można rozłożyć w ciągu kilku dni  i zmagazynować, bądź wykorzystać do innych działań specjalnych, np. na potrzeby wojska. Z kolei płyty czy piasek użyte do przygotowania terenu zostaną przeznaczone na potrzeby innych inwestycji realizowanych przez PKN ORLEN w Płocku - tłumaczy koncern. 

[ZT]26819[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE