Reklama

Rozpoczęła się budowa obwodnicy [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Rozpoczęła się budowa obwodnicy [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczęła się budowa pierwszego odcinka wewnętrznej obwodnicy Płocka.

Rozpoczęła się budowa pierwszego odcinka wewnętrznej obwodnicy Płocka - od ronda Wojska Polskiego przy nowym moście do Otolińskiej.

Jak poinformował Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza, rozpoczęły się prace związane z pierwszym etapem budowy tzw. małej obwodnicy, która pozwoli wyprowadzić ruch samochodów ciężarowych z centrum Płocka.

Zgodnie z umową z wykonawcą, czyli konsorcjum firm Bilfinger Infrastructure oraz Bilfinger Construction, pierwszy odcinek trasy - od ronda Wojska Polskiego do Otolińskiej -  ma być gotowy do listopada 2014 r.

Na przełomie roku trwały prace przygotowawcze - jak już pisaliśmy, przeprowadzono prace geodezyjne, sprawdzono teren m.in. pod względem pirotechnicznym, a znalezione niewypały i broń zabezpieczyli saperzy.

Teraz rozpoczęły się prace w branży sanitarnej i energetycznej. -  Aktualnie w rejonie ronda Wojska Polskiego trwają prace ziemne związane z odwodnieniem terenu i wykonaniem studni oraz kolektorów kanalizacji deszczowej - informuje Konrad Kozłowski. -  Prowadzone są także roboty energetyczne na liniach średniego napięcia w celu wyeliminowania kolizji.

O ile nie wróci zima, na początku marca na plac budowy wjedzie sprzęt ciężki i od wykonania koryta nowo budowanej drogi zaczną się roboty drogowe. Na razie wykonawca nie spodziewa się specjalnych utrudnień w ruchu - dopiero latem planowane jest zwężenie na jednym pasie Wyszogrodzkiej w kierunku centrum.

Wybudowanie pierwszego odcinka małej obwodnicy  ma całkowicie wyeliminować ruch tranzytowy jadący do Płońska. Uruchomienie kolejnego – już zaprojektowanego – odcinka od ul. Otolińskiej do ul. Bielskiej, ma pozwoliń na całkowite pozbycie się z centrum miasta tranzytu pojazdów poruszających się na kierunku na zachód – kraje nadbałtyckie. Całkowicie wyeliminuje także z Płocka transport kołowy materiałów niebezpiecznych.

- Marszałek Mazowsza Adam Struzik ogłosił listę rezerwowych inwestycji, na które można jeszcze otrzymać dofinansowanie - przypomina Konrad Kozłowski i zachęca:  - Jest na niej pierwszy odcinek obwodnicy Płocka. Można na nią otrzymać aż 37 mln zł. Weźmy udział w konsultacjach, które pokażą poparcie dla budowy obwodnicy Płocka z pieniędzy unijnych.


Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE