Reklama

Rozpoczął się montaż parkomatów w centrum

Opublikowano:
Autor:

Rozpoczął się montaż parkomatów w centrum - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek i wtorek na ulicach w centrum miasta pojawią się parkomaty. Pierwsze egzemplarze już stoją. - Montaż jednego urządzenia nie trwa długo ? mówi Hubert Woźniak. - Od przyszłego tygodnia chcemy rozpocząć testy. Strefa płatnego parkowania ruszy 24 października.

W poniedziałek i wtorek na ulicach w centrum miasta pojawią się parkomaty. Pierwsze egzemplarze już stoją. - Montaż jednego urządzenia nie trwa długo – mówi Hubert Woźniak. - Od przyszłego tygodnia chcemy rozpocząć testy. Strefa płatnego parkowania ruszy 24 października.

Montaż parkomatów i wprowadzenie strefy płatnego parkowania odbywa się zgodnie z harmonogramem.

- Pierwsze urządzenia staną w okolicy ul. Bielskiej, kolejne bliżej starówki – zapowiada Hubert Woźniak z zespołu medialnego ratusza. - Instalacja nie potrwa długo. Parkomat trzeba najpierw ustawić na przygotowanych wcześniej postumentach i umocować śrubami. Przyszły tydzień przeznaczyliśmy na testy. Jesteśmy jednym z ostatnich miast w kraju bez strefy płatnego parkowania, dlatego kierujemy się doświadczeniami w innych miastach. Bywało tak, że po ustawieniu od 15 do 20 proc. urządzeń na początku szwankowało, dlatego data wprowadzenia strefy jest na razie wstępna. Jeśli wynik testów okaże się pozytywny, wówczas strefa zacznie działać 24 października.

Przykładowo w Gliwicach urządzenia nie rozpoznawały niektórych monet (co miało związek z różną grubością bilonu), wydawały także za dużo reszty. U nas będą to dopiero pierwsze egzemplarze, tymczasem w większych miastach co pewien czas wymieniają stare urządzenia na nowe (np. na takie, które pozwalają na zapłacenie kary za brak biletu postojowego, niektóre akceptują nawet banknoty, udostępniają informacje o mieście i podają prognozę pogody). Przykładowo Gdynia rozwija system, planuje także wprowadzenie aplikacji informującej kierowców o wolnych miejscach parkingowych na podstawie zebranych informacji z wydanych biletów parkingowych. 

Do Płocka dostarczono już 46 parkomatów, w tym jeden będzie zapasowy w razie wystąpienia awarii. Na razie dwa pozostaną w magazynie u zarządcy strefy, czyli w Komunikacji Miejskiej. Te dwa staną już po zakończonym remoncie na ul. Kazimierza Wielkiego. 

W trakcie organizacji strefy zatrudniono i przeszkolono pięć osób w charakterze kontrolerów. Na razie jeszcze nie uiszczamy należności za możliwość zostawienia auta. A kiedy już urzędnicy zdecydują o ostatecznym uruchomieniu SPP, wówczas za parkowanie zapłacimy gotówką, kartą lub z wykorzystaniem aplikacji w telefonie komórkowym. 

Przypominamy, że cały czas działa biuro SPP przy ul. Kolegialnej 3, w którym można otrzymać lub złożyć wniosek o abonament (wydano 248, w tym jeden ekologiczny).  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE