Reklama

Reklama

Różne kolory beretów, jeden cel. Terytorialsi z Płocka na granicy z Białorusią

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: WOT

Różne kolory beretów, jeden cel. Terytorialsi z Płocka na granicy z Białorusią - Zdjęcie główne

foto WOT

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejni żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej są w okolicach polsko-białoruskiej granicy, zmienili pełniących tam służbę kolegów.

Reklama

Terytorialsi pełnią służbę w rejonie przygranicznym wspólnie z żołnierzami z jednostek 12 Szczecińskiej Dywizji oraz 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. 

Żołnierze realizują stałe działania, które realnie przyczyniają się do zapewnienia bezpieczeństwa w pasie przygranicznym. Wojsko Polskie wspiera Straż Graniczną w zabezpieczaniu i patrolowaniu granic. Takie działania wspólnie prowadzą żołnierze 12DZ, 25BKPow oraz 6MBOT.   

- Razem służą i wykazują stałą gotowość do działań. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie szczelności granicy oraz bezpieczeństwa pracownikom budującym zaporę wzdłuż granicy polsko-białoruskiej. Wspólne działania żołnierzy różnych formacji to nauka i wymiana doświadczeń - informują Terytorialsi.

Dla żołnierzy to bezcenne doświadczenia i czas do budowania relacji wzajemnego zaufania. Niezależnie Wsparcie służb patrolujących tereny przygraniczne przez mazowieckich Terytorialsów opiera się na czterech fazach: lokalizacji, izolacji, zabezpieczeniu i przekazaniu imigrantów odpowiednim służbom.  

Terytorialsi służą na granicy z Białorusią

Rolą Terytorialsów w działaniach w rejonie przygranicznym jest przede wszystkim odciążenie innych służb, głównie Straży Granicznej. Dzięki żołnierzom, funkcjonariusze mogą się skupić na czynnościach wymagających specjalistycznej wiedzy z zakresu ochrony granic.  

- Żołnierze przygotowani są na wszystkie scenariusze, które mogą wydarzyć się w rejonie przygranicznym. W działaniu są Terytorialsi przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy, na patrolach mają dodatkową wodę, koce oraz pożywienie - dodają w WOT.   

Operacja „Silne wsparcie” jest prowadzona na mocy decyzji ministra obrony narodowej w związku z kryzysem w relacjach polsko-białoruskich. Od 3 września 2021 roku wojska obrony terytorialnej na terenach objętych stanem wyjątkowym wspierają lokalne władze i społeczności, a także straż graniczną, policję oraz wojska operacyjne. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy