Reklama

Rowerowa wyprawa na Jasną Górę [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Rowerowa wyprawa na Jasną Górę [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę po mszy w płockiej katedrze na pielgrzymkę na Jasną Górę w Częstochowie ruszyli rowerzyści. Religijna wyprawa potrwa cztery dni.

W niedzielę po mszy w płockiej katedrze na pielgrzymkę na Jasną Górę w Częstochowie ruszyli rowerzyści. Religijna wyprawa potrwa cztery dni.

Rowerzyści wyruszyli do Częstochowy już po raz dziewiąty. Pomysłodawcą i głównym koordynatorem wyprawy jest płocczanin Krzysztof Podraska. 

- Gdy to się wszystko zaczynało, jechały 22 osoby. A w tym roku już 80. Co roku jest coraz więcej chętnych i to cieszy - z satysfakcją mówi Krzysztof Podraska. - Wyprawa jest czterodniowa. Codziennie przejeżdżamy od 70 do 90 km, a ostatni etap jest najkrótszy, to 50 km. 

W niedzielę 40 osób ruszyło spod katedry, 35 dołączyło w Gąbinie, a kolejne pięć w Trębkach w powiecie gostynińskim. Rowerzyści pochodzą m.in. z Ludwikowa, Płocka, Gąbina, Żychlina, Mochowa, Bożewa, Kutna. Przewodnikiem duchowym jest ks. Janusz Nawrocki z twierdzy Modlin. Krzysztof Podraska oraz Marcin Śladowski organizują całą wyprawę: przebieg trasy, ustalają miejsce postoju, posiłków, noclegów. 

Kolejne noclegi przygotowano w parafii Łęki Kościelne w powiecie kutnowskim, a następnie w salezjańskim ośrodku dla młodzieży w Lutomiersku, w parafii Biała koło Bełchatowa.

Rowerzyści wjadą do Częstochowy 14 sierpnia  razem z pątnikami z 38. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej, Zostaną na miejscu do głównych uroczystości, które zaplanowano 15 sierpnia. Do Płocka wrócą autokarem. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE