Reklama

Rower miejski porzucony w krzakach...Dbamy czy nie?

Opublikowano:
Autor:

Rower miejski porzucony w krzakach...Dbamy czy nie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dość niecodzienne zdjęcie przysłała do nas Czytelniczka, z informacją, że natknęła się na porzucony rower miejski. Sprawdzamy, czy to incydent, czy płocczanie faktycznie nie szanują nowego nabytku.

Dość niecodzienne zdjęcie przysłała do nas Czytelniczka, z informacją, że natknęła się na porzucony rower miejski na ul. Jesiennej w Płocku. Sprawdzamy, czy to incydent, czy płocczanie faktycznie nie szanują nowego nabytku.

Jak informuje nas Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska S.A, firmy, która obsługuje system roweru miejskiego, w Płocku nie ma podstaw do niepokoju.

- Jak do tej pory na szczęście w Płocku nie odnotowaliśmy przypadków kradzieży ani poważnych dewastacji - mówi nam Marek Pogorzelski. - W rowerach występują usterki wynikające z niewłaściwej eksploatacji, nie można jednak stwierdzić, żeby były to działania celowe. Usterki takie dotyczą głównie elementów „miękkich”, takich jak opony, czy siodełka. Nasz serwis na bieżąco reaguje na tego typu przypadki i usuwa usterki.

Rzecznik tłumaczy dalej, że w przypadku zauważenia usterki, prosi się użytkowników o zgłoszenie tego faktu za pomocą aplikacji lub infolinii pod nr tel. 24 369 42 42. Samo zgłoszenie nie oznacza oczywiście, że zostanie on pociągnięty do odpowiedzialności za wyrządzenie szkody.

Jeśli jednak mowa o sytuacji, która miała miejsce w poniedziałek na ul. Jesiennej, gdzie rower został porzucony w krzakach i "kwitł" tam od godzin porannych do południowych, można, a właściwie należy, zgłosić ten fakt KMP w Płocku, ale lepiej będzie jak wykręcimy nr na podaną przez rzecznika infolinię. Osoby zajmujące się bieżącą administracją systemu zareagują na taką sytuację natychmiast. Przekażą też sprawę policji, jeśli osoba zgłaszająca tego nie zrobiła.

- W przypadku pojawienia się poważnych usterek wynikających z celowych dewastacji sprawcom grożą kary finansowe zapisane w Regulaminie, do 2000 złotych za całkowite zniszczenie roweru. Takie sprawy są również zgłaszane policji - zauważa Marek Pogorzelski.

Podsumowując więc, co wynika z rozmowy z rzecznikiem Nextbike, mimo incydentalnych więc zdarzeń Płock naprawdę cieszy się rowerem miejskim i w zasadzie eksploatuje go bez większych odstępstw od innych miast. Co więcej z analizy firmy wynika, że do tej pory Płockie Rowery Miejskie zostały już wypożyczone ponad 30 tysięcy razy. Oznacza to, że średnio każdy rower miał już ponad 120 użytkowników, wykonano na nim ponad 120 przejażdżek, a w systemie zarejestrowanych jest już niemal 9000 użytkowników.

Ale pytanie, co Wy płocczanie myślicie i widzicie? Zgadzacie się z tą opinią? Rowery są eksploatowane prawidłowo czy nie? Piszcie w komentarzach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE