Reklama

Rower miejski na stacjach Orlenu. Niestety, jeszcze nie w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Rower miejski na stacjach Orlenu. Niestety, jeszcze nie w Płocku  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Orlen ogłosił lokalizację stacji rowerowych, które powstaną pod szyldem koncernu w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie i Białymstoku. W tych miastach rowery wypożyczymy już na przełomie marca i kwietnia. Czy pomysł będzie realizowany w Płocku?

Orlen ogłosił lokalizację stacji rowerowych, które powstaną pod szyldem koncernu w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie i Białymstoku. W tych miastach rowery wypożyczymy już na przełomie marca i kwietnia. Czy pomysł będzie realizowany w Płocku?

W jednym miejscu wypożyczamy rower, a po przejechaniu wybranej trasy zwracamy w innym punkcie miasta. Miasto jest w trakcie realizacji tego ekologicznego przedsięwzięcia. W Płocku powstanie 25 stacji, na których do dyspozycji mieszkańców będzie 250 rowerów. Inwestycja ma się zakończyć w połowie tego roku.

[ZT]16968[/ZT]

Pomysł to ukłon w stronę środowiska i mieszkańców miejskiej aglomeracji, a w jego realizację włącza się również PKN Orlen. Niestety, na wypożyczenie roweru na stacjach koncernu w naszym mieście musimy jeszcze poczekać.

- PKN ORLEN brał pod uwagę utworzenie w Płocku stacji rowerowej - poinformowało biuro prasowe Orlenu. - Jednakże z powodu braku miejskiego systemu rowerowego oraz optymalnej sieci ścieżek rowerowych zostało to odłożone do realizacji w dalszym etapie. Obecnie priorytetem jest uruchomienie tej pionierskiej usługi, zebranie doświadczeń i know-how. W przypadku sukcesu będziemy rozwijać tę usługę we współpracy z partnerami społecznymi, samorządowymi i biznesowymi.

Biuro prasowe Orlenu podkreśla natomiast, że Płock jest jednym z nielicznych miast w Polsce, w którym na stacjach wdrażane są takie projekty jak np. jedna z dwóch w Polsce myjni tunelowych, która umożliwia znacznie szybsze umycie auta, bez konieczności wysiadania z niego, opłatomaty, czy automaty sprzedażowe, umożliwiające kupno produktów spożywczych bez konieczności wchodzenia na stację. Płock był również jednym z pierwszych miast, w którym powstały punkty sprzedaży pod marką O!Shop i StopCafe 2.0. Czy będzie kolejnym, w którym na stacjach benzynowych można wypożyczyć rower?

Dzięki współpracy z PKN Orlen w 6 miastach uruchomionych zostanie 36 stacji rowerowych, a ich mieszkańcy będą mogli skorzystać z 360 rowerów. Stacje rowerowe zostaną uruchomione na stacjach benzynowych PKN Orlen w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Białymstoku oraz w Katowicach. Dodatkowo jedna stacja rowerów standardowych i jedna stacja rowerów elektrycznych pojawi się w pobliżu budynku koncernu przy ul. Bielańskiej w Warszawie. W Płocku mamy natomiast 9 stacji pod szyldem Orlenu, z czego 6 jest własnością koncernu, a pozostałe to własność prywatna. Każdy kolejny punkt, w którym będzie można wypożyczyć rower to niewątpliwie zachęta do skorzystania z tej formy transportu. 

Czy po uruchomieniu miejskiego roweru w Płocku Orlen zdecyduje się powstanie kolejnych stacji także w naszym mieście? Do tematu wrócimy niebawem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE