Reklama

Rośnie nowy żłobek na Podolszycach[FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Rośnie nowy żłobek na Podolszycach[FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa budowa nowego żłobka powstającego tuż przy parku na Podolszycach Północ. Pierwsze maluchy mają zostać przyjęte na początku przyszłego roku.

Trwa budowa nowego żłobka powstającego tuż przy parku na Podolszycach Północ. Pierwsze maluchy mają zostać przyjęte na początku przyszłego roku.

Po nowo budowanym żłobku prezydenta i dziennikarzy oprowadzali gęsiego po prowizorycznych deskach prezes i wiceprezes spółki Inwestycje Miejskie - Mariusz Stec i Piotr Śladowski. Mimo że na razie trzeba w wysilić wyobraźnię, by w surowych pomieszczeniach zobaczyć kolorowe sale pełne łóżeczek i śpiących w nich maluszków, szefowie spółki, która odpowiada za budowę przedszkoli i żłobka, nie ukrywali zadowolenia. - Prace postępują zgodnie z planem, nie ma opóźnień - zapewniał prezes Mariusz Stec, a prezydent dodawał: - Budowa zakończy się w październiku tego roku , chcemy, by pierwsze dzieci zostały przyjęte do żłobka w styczniu.

Dwukondygnacyjny budynek o powierzchni całkowitej równej 2209 m kw. i kubaturze 8449 m kw. powstaje w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 23 w Płocku, przy ul. Kleeberga, która dopiero czeka na wybudowanie. Buduje go Przedsiębiorstwo Budowlane EDBUD z Płocka. - Jak widać, firmy z Płocka również wygrywają przetargi, wbrew informacjom, które rozpowszechniają co niektórzy radni - mówił prezydent.

Jak pokazywał Mariusz Stec, na górze swoją siedzibę będzie miał Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej, obecnie mieszczący się przy Mościckiego, a na dole będzie trzyoddziałowy żłobek, w którym opiekę znajdzie ok. 84 dzieci. Każdy oddział ma mieć oddzielną szatnię, sypialnię, salę zabaw i pomieszczenia sanitarne, znajdzie się miejsce również na gabinet dla pielęgniarki, pokój do indywidualnej pracy z dzieckiem, a także magazyny czy pralnię z suszarnią. Obok placówki powstaną dwa place zabaw, nie zabraknie też parkingu.Jak czytamy w dokumentacji przetargowej, inwestycja pochłonie ponad 4,9 mln zł.

Żłobek na Podolszycach ma być pierwszym z pięciu obiektów dla najmłodszych płocczan, które budują Inwestycje Miejskie. Do sierpnia 2014 r. mają być gotowe cztery nowe przedszkola, w sumie dla ok, 840 dzieci - w centrum przy Kochanowskiego, w Imielnicy, na Międzytorzu i Skarpie. Więcej

Fot. Portal Płock


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE