Reklama

Role już rozdane. W tym roku czas na Wesele

Opublikowano:
Autor:

Role już rozdane. W tym roku czas na Wesele - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku nie będzie wieńców laurowych ani tog z czasów starożytnego Rzymu. Zabranie też machania szabelką w zaciętym pojedynku, za to w trakcie kolejnej edycji Narodowego Czytania będzie klimat jak na weselu. Przynajmniej pozornie, bowiem dramat autorstwa Stanisława Wyspiańskiego od lat staje się przyczynkiem do dyskusji o naszych narodowych wadach.

W tym roku nie będzie wieńców laurowych ani tog z czasów starożytnego Rzymu. Zabranie też machania szabelką w zaciętym pojedynku, za to w trakcie kolejnej edycji Narodowego Czytania będzie klimat jak na weselu. Przynajmniej pozornie, bowiem dramat autorstwa Stanisława Wyspiańskiego od lat staje się przyczynkiem do dyskusji o naszych narodowych wadach.

„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, a więc paleta wielu postaci, nowożeńców, licznych gości i postaci symbolicznych, których dialogi przeczytają uczestnicy tegorocznej edycji Narodowego Czytania, to jedna z wielu ważnych pozycji w polskiej literaturze. Podobnie jak przy wcześniejszych edycjach, do wspólnego czytania zaproszono wielu gości, w tym przedstawicieli władz miasta, ludzi kultury i mediów, dyrektorów szkół, a także uczniów.

Komu która rola przypadnie? Dowiemy się 2 września. Warto przyjść do ogrodu Książnicy Płockiej i przypomnieć sobie twórczość Wyspiańskiego. Początek o godz. 14.00, natomiast zakończenie około godz. 17.00. W razie niepogody wspólne czytanie odbędzie się w sali kolumnowej w budynku głównym przy ul. Kościuszki. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE